Reklama

Moda na miód

Miód coraz częściej obecny jest już nie tylko w babcinych spiżarniach i na sklepowych półkach, lecz także w salonach kosmetycznych oraz SPA.

Skąd wzięła się taka moda na naturalny miód? Bez wątpienia jest ona wynikiem właściwości pielęgnacyjnych jakie niesie ze sobą jego skład oraz niepowtarzalny aromat.

Zawartość miodu w kremie

Jego różnorodne, ostre i łagodne, zapachy z nutką kwiatowych woni doskonale komponują się z dodatkiem mleka, wanilii czy cynamonu. Zwłaszcza jesienią, gdy skóra potrzebuje nie tylko odżywienia i regeneracji, lecz także ukojenia, kosmetyki na bazie miodu bywają niezastąpione. Mikroelementy, kwasy organiczne, witaminy oraz enzymy zawarte w naturalnym miodzie to podstawowe składniki wielu preparatów pielęgnacyjnych.

Reklama

W zależności od rodzaju miodu jest on wykorzystywany na wiele sposobów i dodawany do różnego rodzaju kosmetyków. Np.: miód gryczany dodaje energii oraz dzięki zawartej w nim rutynie, która pozwala na lepsze wchłanianie się witaminy C, wzmacnia naczynia krwionośne. Ponadto miód ten może także pełnić rolę antyoksydantu, dzięki czemu zapobiega starzeniu się skóry. Jego właściwości wykorzystywane są m.in. do produkcji preparatów przeciwzmarszczkowych.

W kremach miód najczęściej łączony jest z proteinami mleka, aktywną witaminą A oraz innymi produktami pochodzenia pszczelego takimi jak propolis czy mleczko pszczele. Kremy takie działają regenerująco oraz nawilżająco. Preparat tego typu na bazie miodu można również przygotować domowym sposobem. Miód, żółtko i odrobina nawilżającego olejku wklepana w cerę wygładza ją i nawilża.

Miodowa pielęgnacja

W szamponach oraz odżywkach do włosów miód łączony jest zazwyczaj z cytryną. Aktywne cząsteczki miodu wnikają we włosy odżywiając i wzmacniając ich włókna. Cytryna bogata w kwasy owocowe oraz witaminy wygładza strukturę włosów. Takie połączenie daje również efekty lekko rozjaśniające, bez uszczerbku na kondycji włosów. Do miodu w szamponach często dodawane jest także mleko oraz olejki kwiatowe. Sam miód to także naturalna odżywka, którą warto stosować, gdy włosy stają się przesuszone i tracą blask. Wystarczy 4 łyżki miodu lekko podgrzać i nałożyć na około 15 minut na włosy. Następnie dokładnie spłukać.

Do balsamów, z dodatkiem miodu, które charakteryzują się dużym stopniem nawilżenia dodawane są zazwyczaj mleko oraz wanilia. Preparaty z serii milk&honey są niezwykle popularne. Można się również zaopatrzyć w balsamy miodowo morelowe, a nawet takie z dodatkiem ekstraktu z sosny bogatego w antyoksydanty.

Słodkie SPA

Salony SPA coraz częściej w swojej ofercie zamieszczają masaże miodowe. Najczęściej do jego przeprowadzenia używany jest gorący miód z dodatkiem różnego rodzaju olejków m.in.: z alg morskich czy akacji. Taki masaż działa oczyszczająco, detoksykacyjnie oraz co ważne doskonale odżywia i wygładza skórę. Miód w salonach używany jest także do wykonywania zabiegów drenujących oraz nawilżających.

Zastosowanie miodu w kosmetyce to także nowoczesne rozwiązania. Kremy do depilacji wykorzystujące łagodzące właściwości miodu, preparaty wzmacniające paznokcie, mleczka do demakijażu oraz olejki do kąpieli to tylko niektóre z produktów zawierające naturalny miód.

A nie da się ukryć, że produkuje się ich coraz więcej. Naturalne produkty w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami kosmetycznymi to najnowszy trend w pielęgnacji urody niosący ze sobą doskonałe efekty.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy