Reklama

Reklama

Modelowanie owalu twarzy

Najnowszy europejski trend to powrót do nieinwazyjnych metod poprawiania urody. Przedstawiamy nowe sposoby na piękny owal bez interwencji chirurga i bez efektu sztuczności.

Nie każdy ma chęć na drastyczne zabiegi odmładzające rysy. Lekarze medycyny estetycznej przyznają, że większość kobiet szuka „łagodniejszej” alternatywy niż skalpel chirurga.

Wprawdzie chcemy jak najdłużej wyglądać młodo, jesteśmy gotowe na gabinetowe „poprawki”, ale oczekujemy zabiegów dających naturalny rezultat, bez efektu sztuczności.

Odpowiedzią na życzenia nowoczesnych Polek są najnowsze metody odmładzania: modelowanie owalu twarzy wypełniaczami nowej generacji oraz stymulacja tkanek falami radiowymi o wysokiej częstotliwości. Warto je poznać, nim zdecydujemy się na zmianę.

Reklama

Art filler, bez efektu maski

✣ Wypełnianie owalu: Francuscy naukowcy z laboratorium Filorga stworzyli nowatorski preparat na bazie trzech rodzajów kwasu hialuronowego, który przywraca naturalny wygląd dojrzałym rysom i poprawia gęstość skóry. Hialuronowy wypełniacz doskonale modeluje zacierający się z czasem owal twarzy.

Zabieg ma na celu przywrócenie prawidłowych proporcji twarzy, wymaga więc od lekarza dobrego wyczucia. Ważne, by był wykonany przez doświadczonego specjalistę medycyny estetycznej. Zakres zabiegu jest ustalany i omawiany z pacjentką podczas konsultacji. Po miejscowym znieczuleniu kremem Emla czeka nas modelowanie owalu.

Lekarz wprowadza wypełniacz wolumetryczny długą, cienką igłą, czyli kaniulą. W precyzyjnie określonych miejscach preparat musi dotrzeć zarówno do skóry, jak i do tkanki podskórnej. Najczęściej nakłucia znajdują się wzdłuż linii żuchwy, czasem też w okolicy policzków oraz skroni.

Dzięki znieczuleniu kremem i porcji znieczulacza (lidokainy), zawartego w wypełniaczu, czujemy się przez cały czas komfortowo. Dodatkowym bonusem są dla wielu kobiet natychmiastowe efekty zabiegu. Dr Aleksandra Jagielska niecierpliwszym pacjentkom podaje po wymodelowaniu połowy twarzy lustro, aby mogły od razu ocenić różnicę w wyglądzie owalu.

Tuż po zabiegu twarz może być lekko obrzmiała. Zdarzają się również niewielkie zaczerwienienia lub siniaczki, które znikają w ciągu kilku dni. Żeby uniknąć ewentualnych podrażnień, w dniu modelowania twarzy rezygnujemy z makijażu. Można natomiast wklepać wieczorem nawilżający krem. Odmładzającym efektem będziemy się cieszyć nawet przez półtora roku. Dodatkowym rezultatem jest intensywne nawilżenie i uelastycznienie dojrzałej cery.

Modelowanie falami radiowymi

✣ Ten zabieg wykonywany jest przy użyciu tzw. platformy Accent Prime, najnowocześniejszego obecnie urządzenia do modelowania i ujędrniania skóry twarzy.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii możliwa jest likwidacja podwójnego podbródka, zmniejszenie tzw. chomików oraz wyszczuplenie owalu twarzy. Szczegóły zabiegu są zawsze omawiane podczas wstępnej konsultacji.

Zabieg przeprowadza lekarz albo odpowiednio przeszkolony kosmetolog. Do wymodelowania owalu wykorzystywane są fale radiowe RF o wysokiej częstotliwości, a także zimne i ciepłe ultradźwięki. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Specjalista posuwistymi ruchami wodzi po oczyszczonej twarzy pacjentki specjalną głowicą. Odczuwamy wtedy lekkie mrowienie i ciepło. Głowica oddziałuje na różne poziomy skóry, dzięki czemu zabieg jest bardzo skuteczny.

Fale radiowe ujędrniają tkanki. Natomiast zimne ultradźwięki selektywnie docierają do zbędnych komórek tłuszczowych, np. w okolicy podbródka, i niszczą je. Tłuszcz jest następnie wydalany z organizmu poprzez system limfatyczny. Tuż po seansie skóra na twarzy może być leciutko obrzmiała. Nie ma natomiast ryzyka podrażnień ani zasinień.

Pierwsze efekty liftingu są widoczne już po pierwszym zabiegu. Zwykle jednak potrzebne są jeszcze przynajmniej dwie albo trzy powtórki.

Domowa pielęgnacja po zabiegu

✣ Możemy przedłużyć efekty odmładzających zabiegów. Aby zachować odpowiedni poziom wilgotności skóry, lekarze zalecają nawilżanie od wewnątrz.

Przez tydzień od wizyty w gabinecie medycyny estetycznej najlepiej wypijać dwa do trzech litrów wody mineralnej dziennie. Warto też stosować kremy z serii modelujących owal.

Uzupełnieniem zabiegów może być stosowanie dwa razy w tygodniu skoncentrowanego serum naprawczego, np. z aktywną witaminą C lub kompleksem trafiającym wprost do komórek wymagających regeneracji.

Nasza rada: W dniu zabiegu estetycznego rezygnujemy z intensywnego wysiłku fizycznego. Unikamy też rozgrzewania ciała, np. w gorącej kąpieli lub w saunie.


Warto wiedzieć o zabiegu

ZABIEG ART FILLER

➤ Efekt: Rezultat jest widoczny natychmiast. Owal po wypełnieniu jest wyraźnie młodszy, uniesiony. Efekt jest bardzo trwały, utrzymuje się nawet przez 18 miesięcy.

➤ Czas i cena: Zabieg trwa (wraz ze znieczuleniem) od 45 minut do godziny. Kosztuje od 1000 zł, w zależności od ilości wypełniacza, potrzebnego do wymodelowania twarzy.

➤ Przeciwwskazania: Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży. Nie robi się go także w przypadku chorób nowotworowych.

ZABIEG ACCENT PRIME

➤ Efekt: Od razu po zabiegu twarz jest odmłodzona, wypoczęta, ujędrniona. W zależności od problemu (np. „chomiki”) może wymagać kilku powtórzeń. Rezultat utrzymuje się ok. roku.

➤ Czas i cena: Zabieg trwa od 30 minut do godziny, zależnie od modelowanego obszaru twarzy. Koszt: od 500 zł za seans.

➤ Przeciwwskazania: Nie wykonuje się zabiegu u osób z rozrusznikiem serca lub w przypadku chorób nowotworowych.

Tekst: Jolanta Markowska-Grodecka. Nasz ekspert: specjalista dermatolog dr Aleksandra Jagielska - Sthetic Klinika dr Jagielskiej

Olivia

Reklama

Reklama

Reklama