Reklama

Modne fryzury na wiosnę 2023. Wyszczuplają i odmładzają twarz

Ostre cięcie czy tylko grzywka? Wybór należy do ciebie! Jeśli marzysz o wiosennej metamorfozie, warto pomyśleć o zmianie fryzury. W nadchodzącym sezonie modnych będzie kilka cięć - są wśród nich propozycje zarówno dla długich, jak i nieco krótszych włosów. Poznaj najnowsze trendy na wiosnę 2023.

Wiele z nas co jakiś czas potrzebuje w swoim życiu pewnych zmian. Jeśli nie chcemy dużej rewolucji, a jedynie małej metamorfozy związanej np. z naszym wyglądem, warto pomyśleć o nowej fryzurze. Jakie cięcia włosów będą modne wiosną 2023?

Clavi cut

W przypadku włosów długich i średniej długości strzałem w dziesiątkę może okazać się clavi cut. To bardzo uniwersalne cięcie, które może sprawdzić się u wielu kobiet, niezależnie od kształtu twarzy czy rodzaju włosów. Pasma powinny sięgać obojczyków i być obcięte na prosto. Najlepiej prezentować się będą wystylizowane na fale.

Reklama

Curtain bangs

Z kolei niezależnie od długości włosów zawsze jest dobry moment na to, aby zdecydować się na grzywkę. Niezmiennie najpopularniejszą opcją pozostaje curtain bangs. Jest to grzywka, w której przedziałek jest na środku, a pasma rozchodzą się równo po obu stronach twarzy, opadając na czoło i skronie lub również uszy, gdzie są dłuższe.

Czytaj także: Fryzury i triki, które pomogą zakryć zakola u kobiet. Musisz je znać!

C cut

Inną propozycją dla włosów długich lub do ramion jest cięcie o nazwie C cut. Fryzura ta polega na odpowiednim wycieniowaniu pasm w taki sposób, żeby jedna warstwa mniej więcej do długości żuchwy układała się w kształt litery C, a spod spodu wystawała dłuższa warstwa. Taka fryzura doda włosom objętości i lekkości.

Bixie

Opcją dla posiadaczek krótkich włosów lub kobiet, które chciałyby ostrego cięcia, jest bixie, czyli inaczej pixie bob. Jak nazwa wskazuje, jest to połączenie fryzur - wykonuje się cieniowanie i opadającą na czoło grzywkę, czyli elementy zaczerpnięte z pixie cut, a także przedłużone boki charakterystyczne dla boba. Fryzura ta doda twarzy charakteru.

Zobacz również: Idealna fryzura na wiosnę. Bixie, czyli połączenie boba i pixie cut

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: modne fryzury | curtain bangs
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama