Najlepsze metody przedłużania włosów. Efekt utrzyma się do ośmiu miesięcy
Przedłużanie włosów może okazać się zbawienne dla kobiet, które marzą o długich i gęstych włosach. Niektórzy twierdzą, że doczepiane pasma wyglądają sztucznie, jednak jest to mylne przekonanie. Takie kosmyki mogą dodawać nam urody, a nawet odejmować optycznie lat pod warunkiem, że zostaną modnie podcięte i wystylizowane. Jaką metodę przedłużania włosów wybrać tak, aby móc cieszyć się wspaniałym efektem?
Przedłużanie włosów jest bezbolesnym zabiegiem fryzjerskim, który polega na zagęszczeniu włosów poprzez dołożenie do nich dodatkowych pasm. W zależności od preferencji klientki oraz tego, jakie mają być efekty przedłużania włosów, doczepiane kosmyki mogą być wykonane z włosów syntetycznych lub całkowicie naturalnych. Metody przedłużania włosów są różne.
Trzeba jednak pamiętać, że czynność ta zawsze powinna być wykonywana przez osobę wykwalifikowaną. Dzięki temu rezultat zabiegu na pewno nas nie rozczaruje, a włosy nie będą po nim osłabione.
Spis treści:
- Ile kosztuje przedłużanie włosów 2022? Oto jaki jest koszt przedłużania włosów
- Jak długo utrzymują się doczepiane włosy? Metoda metodzie nie równa
- Najlepsze metody przedłużania włosów. Sposoby, jak zagęszczać pasma?
- Efekty przedłużania włosów u gwiazd. Małgorzata Rozenek, Joanna Racewicz, Patricia Kazadi
Ile kosztuje przedłużanie włosów 2022? Oto jaki jest koszt przedłużania włosów
Cena przedłużania włosów to jedna z kluczowych kwestii, jaką bierzemy pod uwagę przed zabiegiem. W końcu nie każda z nas jest na tyle majętna, aby mogła sobie pozwolić na wykonanie zabiegu za kilka tysięcy złotych.
Koszt zagęszczania pasm jednak bardzo indywidualny. Salony fryzjerskie mają różne cenniki, w których bierze się pod uwagę oczekiwaną długość doczepów, ich jakość, gęstość i metodę przedłużania włosów.
Jednak ile kosztuje przedłużanie włosów 2022 orientacyjnie? Od 200 złotych w przypadku metody clip in do nawet czterech tysięcy złotych za przedłużanie włosów laserem.
Może cię zainteresować: Ten odcień włosów jest hitem. Raz na zawsze zrezygnujesz z blondu
Jak długo utrzymują się doczepiane włosy? Metoda metodzie nie równa
To, jak długo utrzymują się doczepiane włosy, zależy od wykorzystanej metody. Prawda jest taka, że pomimo wysokiej ceny laserowe przedłużanie włosów może się opłacić. Ten sposób charakteryzuje się bowiem największą trwałością z uwagi na naturalny efekt, jaki pozwala osiągnąć zagęszczanie pasm tymi sposobami.
Po przedłużaniu włosów laserem dobry efekt może utrzymywać się na włosach nawet do ośmiu miesięcy. W przypadku pozostałych metod pasma będą natomiast prezentowały się przyzwoicie do trzech-maksymalnie czterech miesięcy.
Później doczepianie włosów należy powtórzyć albo zdjąć doczepy, ponieważ włosy podrosną na tyle, że obecność tzw. "doczepów" zacznie rzucać się w oczy.
Najlepsze metody przedłużania włosów. Sposoby, jak zagęszczać pasma?
Czym różnią się poszczególne metody przedłużania włosów? O tych zasadach zagęszczania pasm warto przeczytać przed pójściem do fryzjera.
- przedłużanie włosów metodą keratynową
Przedłużanie włosów metodą keratynową, potocznie określa się również jako przedłużanie "na ciepło". Sposób ten polega bowiem na łączeniu dodatkowych bardzo cienkich pasm z naturalnymi włosami specjalnym urządzeniem (zgrzewarką). Pasma przytwierdzają się za sprawą keratyny i wysokiej temperatury (około 170 stopni Celsjusza). Po zabiegu keratyna jest prawie niewidoczna na włosach, dlatego czemu metoda ta jest chętnie wybierana przez klientki pomimo stosunkowo wysokiej ceny, która waha się od 800 do nawet 2000 zł.
- przedłużanie włosów metodą kanapkową
Przedłużanie włosów metodą kanapkową jest w Polsce bardzo popularne z uwagi na stosunkowo niską cenę (średnio 350-700 złotych). Sposób zagęszczania pasm polega na przyklejaniu pojedynczych pasm na przeźroczystej, silikonowej taśmie tuż u nasady naturalnych włosów. W taki prosty sposób można przedłużyć kosmyki o nawet 60 cm i optycznie dodać jej objetości.
- przedłużanie włosów ultradźwiękami
Przedłużanie włosów ultradźwiękami to metoda bezpieczna dla naszych pasm. W przeciwieństwie do keratynowego zagęszczenia nie wymaga wykorzystania wysokiej temperatury. Przedłużanie włosów ultradźwiękami polega na wykorzystaniu fal akustycznych, emitowanych przez specjalne urządzenie przypominające prostownicę. Daje to niewidoczne łączenia i bardzo trwały efekt, który utrzymuje się do pół roku. Cena zabiegu wynosi jednak od 1500 do 2500 złotych.
- przedłużanie włosów laserem
Przedłużanie włosów laserem jest zdecydowanie najbardziej kosztowną metodą przedłużania włosów (od 1500 do 4000 złotych). Jednak w tym przypadku można również liczyć na najlepszy efekt, który utrzyma się przez sześć do ośmiu miesięcy.
Przedłużanie włosów laserem to łączenie naturalnych pasm z dodatkowymi kosmykami za pomocą wiązek światła i fal akustycznych emitowanych przez laser. Pozwala to uniknąć dyskomfortu, ponieważ łączenia nie są wyczuwane nawet po dotknięciu ich palcami. Zwłaszcza jeśli doczepione kosmyki są naturalne.
- przedłużanie włosów metodą mikroringów
Przedłużanie włosów metodą mikroringów nie jest polecane każdemu. Pomimo stosunkowo niskiej ceny (300-600 złotych) efekt jest bowiem krótkotrwały, przez co włosy po dwóch-trzech miesiącach często wyglądają już nienaturalnie. Mikroringi to metoda zakładająca łączenie sztucznych pasm i naturalnych włosów za pomocą niewielkich obrączek wykonanych m.in. z aluminium.
- przedłużanie włosów metodą clip-in
Przedłużanie włosów metodą clip-in to tymczasowe przedłużanie z pasm, idealne na wesele, ważne spotkanie czy uroczystość. Cena jest tutaj stosunkowo niska (200-500 złotych), a kosmyki są doczepiane na specjalnych klamerkach.
Efekty przedłużania włosów u gwiazd. Małgorzata Rozenek, Joanna Racewicz, Patricia Kazadi
Przedłużanie włosów pozwala diametralnie zmienić wizerunek kobiety, dodać jej uroku, seksapilu i pewności siebie. Polskie gwiazdy doskonale o tym wiedzą. Swoje pasma przedłużyła niedawno piękna dziennikarka, Joanna Racewicz.
Joanna Racewicz nie jest jednak jedyną fanką metamorfoz z udziałem przedłużanych pasm. Zdjęcia wskazują, że na zabieg ten w przeszłości wielokrotnie decydowały wcześniej również: Patricia Kazadi i Małgorzata Rozenek-Majdan.
Czytaj również:
Zobacz także: