Odbuduj poczucie własnej wartości
Blizny są częstym problemem. Ponad 100 milionów ludzi doświadcza tego problemu każdego roku w krajach rozwijających się, a liczba ludzi doznających nowych blizn na całym świecie nie jest w pełni znana.
Blizny są również stresujące i wpływają na obniżenie samoakceptacji. Ludzie posiadający widoczne blizny często muszą się liczyć z niewygodnymi pytaniami, utratą anonimowości a nawet czasami są unikani przez znajomych. Niektórzy uczą się akceptować swoje blizny, lecz wielu nigdy o nich nie zapomina. Psychologowie jednogłośnie uważają, że aktywne wysiłki w celu zmniejszenia widoczności blizny mogą pomóc w odbudowaniu poczucia własnej wartości.
Większość ludzi jest nieświadoma, że istnieją sposoby zmniejszenia widoczności blizn i można ludziom posiadającym blizny przywrócić poczucie pewności siebie.1-4
Silikon jest najbardziej polecanym środkiem przez specjalistów na całym świecie jako pierwsza linia obrony przed 5
- Liniowymi bliznami przerosłymi
- Bliznowcami (keloid)
- Dużo powierzchniowymi bliznami przerosłymi ( np. blizny pooparzeniowe)
Kelo-cote Żel silikonowy do leczenia blizn
Udowodniono naukowo w wielu badaniach (szczegóły na www.ekopharm.pl), że unikalna formuła silikonu w preparatach Kelo-cote® spłaszcza, zmiękcza i wygładza blizny, łagodzi świąd i uczucie dyskomfortu oraz zmniejsza stopień odbarwienia skóry w miejscu blizny.
Kelo-cote® to innowacyjny silikonowy żel, który wpływa na normalizację produkcji kolagenu.
Kelo-cote® łatwo nakłada się na wszystkie obszary skóry, w tym okolice stawów i zgięć oraz szybko wysycha pozostawiając niewidoczną, przepuszczającą powietrze „błonę”, stanowiącą ochronę przeciw bakteriom.
Jest skuteczny w leczeniu wszystkich rodzajów blizn: pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych, potrądzikowych, po cesarskim cięciu.
Preparat jest szczególnie przydatny do stosowania na mniejsze powierzchnie skóry. Można stosować w przypadku blizn starych i nowych. Został opracowany, by pomóc w leczeniu blizn i przywrócić naturalny wygląd skóry po zagojeniu się rany. Nie jest możliwe, by blizna stała się zupełnie niewidoczna. Jednak Kelo-cote® znacznie polepszy jej wygląd.
Co ważne Kelo-cote® jest przezroczysty, szybko wysycha, bez konieczności wcierania i utrzymuje odpowiednią wilgotność skóry.
Żel stosuje się, aby zapobiec nieprawidłowemu bliznowaceniu w postaci bliznowca (keloid) lub blizny przerostowej, po zakończeniu gojenia się rany, gdy skóra jest nieuszkodzona. Kelo-cote® można stosować pod odzież uciskową, co ważne u dzieci i u osób z wrażliwą skórą oraz nakładać kremy z filtrami UV oraz makijaż. Zaleca się używanie preparatu Kelo-cote® przez co najmniej dwa miesiące.
Trzeba jednak pamiętać, że nie można stosować preparatu na:
- na otwarte lub świeże rany na błony śluzowe ( nosa, jamy ustnej) lub zbyt blisko oczu,
- na nałożone wcześniej preparaty zawierające inne leki.
Kelo-cote® należy stosować po zakończeniu leczenia miejscowymi antybiotykami lub innymi preparatami.
Warto pamiętać, że blizny, zwłaszcza świeże, nie powinny być wystawiane na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne opalanie, solarium, sauna, bardzo niskie temperatury).
Należy również unikać zbyt obcisłego ubrania w miejscu blizny, gdyż to może ją podrażniać lub uszkodzić. Powinno się zachować ostrożność podczas intensywnych ćwiczeń rozciągających i siłowych, gdyż skóra w miejscu urazu jest bardzo wrażliwa.
Skład żelu: Polisiloksan, dwutlenek krzemu.
Kelo-cote® żel jest dostępny w aptekach.
Pojemność tubki 6 g. – Cena: 79 zł oraz 15 g. - Cena: 159 zł.
ABT, Advanced Bio-Technologies
jest producentem Kelo-cote®, innowacyjnego żelu silikonowego do leczenia blizn, znanym na świecie od wielu lat. Kelo-cote® Żel jest jedynym opatentowanym preparatem, w którym unikalna technologia trwałego przylegania do skóry stała się standardową metodą leczenia blizn oraz zapobiegania powstawaniu nienormalnego bliznowacenia.
Badania naukowe dostępne są na stronie internetowej:
1. Bayat A et al. BMJ 2003;326:8892
2. Bergman B, Flores F. Dermatol Surg 1999;25:484486
3. Boch O, Mrowietz U. Hautarzt 2002;53:515523
4. Chang CW, Ries WR. Facial Plast Surg 2001;17:4
5. Mustoe TA et al. Plast Reconstr Surg 2002;110:560571