Reklama

Reklama

Odpowiedni demakijaż

Demakijaż to ważna część codziennej pielęgnacji. Usuwa nie tylko makijaż, ale także brud i kurz, które osadzały się przez cały dzień na naszej skórze. Zobacz, jak wykonać go prawidłowo.

Dlaczego powinno się wykonać demakijaż?

Pominięcie tego kroku przed snem to poważny błąd. Powinnaś zmyć makijaż, nawet jeśli jesteś bardzo zmęczona. Pozostawienie go na noc przyspiesza starzenie się skóry i powstawanie wyprysków oraz niedoskonałości na twarzy. Podczas snu nasza skóra także odpoczywa i regeneruje się. Pozostawiając kosmetyki na twarzy uniemożliwiasz ten proces.

Do usunięcia makijażu możesz wybrać kilka kosmetyków: mleczko, płyn dwufazowy lub micelarny. 

Oczy

Kiedy zmywasz tusz i cienie, nie trzyj oczu w różne strony. Prowadzi to do wypadania rzęs i powstawania zmarszczek wokół oczu. Nasączony płynem wacik przyłóż do oka i odczekaj kilka sekund. Po tym czasie delikatnie zetrzyj resztki makijażu. Maskarę zmywaj od nasady rzęs do dołu. 

Reklama

Oczyszczanie twarzy

Nanieś produkt na wacik i okrężnymi ruchami przecieraj twarz do momentu, aż na płatku nie będzie pozostałości makijażu. Czynność wykonuj delikatnie, aby nie podrażnić skóry. Nie zapominaj, aby oczyścić także podbródek i szyję.

Następne kroki

Po demakijażu warto przemyć twarz tonikiem. Jeśli używałaś płynu micelarnego, nie musisz tego robić. Kiedy twoja cera jest już dobrze oczyszczona możesz nałożyć maseczkę lub peeling, lecz nie rób tego częściej niż trzy razy w tygodniu.

Przed pójściem spać warto nałożyć na twarz krem nawilżający, serum lub olejek.

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Demakijaż | demakijaż twarzy | demakijaż oczu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy