Reklama

Oto najmodniejsza fryzura tego lata. Odejmie lat i doda pazura

Lata 90. powracają do łask. To właśnie ten okres stał się największą modową inspiracją sezonu 2022. Bixie, czyli połączenie pixie i boba, było najmodniejszym cięciem w tamtych latach. Teraz powraca i już określa się ją jako najmodniejsza fryzura 2022 roku.

W trendach już od kilku sezonów widać mocną inspirację latami 90. Klamry do włosów, dzwony i małe torebki spotkać możemy niemal na każdym kroku. Powrót do trendów sprzed lat nie dotyczy jednak wyłącznie mody. Inspirujemy się nim również we fryzjerstwie. To właśnie najmodniejsza fryzura lat 90. została jednocześnie najmodniejszym cięciem 2022 roku.

Zobacz również: Szorty na lato 2022. Patrzcie na zdjęcia Katarzyny Cichopek

Reklama

Pixie bob: najmodniejsza fryzura lata 2022

Bixie to kunsztowne połączenie dwóch cięć - boba i pixie cut. W tym roku będzie to prawdopodobnie jedno z najczęściej podejmowanych, fryzjerskich decyzji. Fryzura nawiązuje do tych, które w latach 90. nosiła między innymi Meg Ryan czy Cameron Diaz.

Cięcie, które przed laty lansowały gwiazdy, powróciło jako jeden z najgorętszych trendów po ponad 20 latach. Bixie - połączenie klasycznego boba i nonszalanckiego pixie - to niezwykle twarzowa fryzura, która podkreśla urodę, wizualnie odmładza i dodaje pazura.

Zobacz również: Hit lata 2022: Te kolory pokochała Joanna Opozda i Marcelina Zawadzka

Bixie: jak stylizować najmodniejszą fryzurę 2022 roku?

Podstawą bixie jest umiejętne cięcie. Dlatego też, jeśli decydujecie się na tę fryzurę, koniecznie odwiedźcie zaufanego fryzjera, który będzie potrafił nadać włosom warstw.

Bez wątpienia jednak bixie daje nieskończone możliwości stylizacji. Najłatwiejszy sposób to zaledwie roztrzepanie włosów palcami i ... gotowe! Włosy można również wystylizować na gładko - to prosty sposób na grzeczny wygląd. Pasma układamy za pomocą szczotki i suszarki, aby dodać im nieco objętości i wygładzić je. Dodatkowo można także lekko przeprostować włosy. Przed stylizacją warto również użyć kosmetyków wygładzających.

Aby dodać włosom objętości sięgnijmy po puder do włosów, który świetnie odbije je od nasady. Co więcej, objętości możemy nadać również podczas suszenia. Wystarczy suszyć kosmyki głową w dół. Inne sposoby to między innymi tapirowanie włosów, suszenie za pomocą dyfuzora czy stylizacja na okrągłą szczotkę. Wszystkie ruchy są w tym przypadku dozwolone.

Co więcej, bixie pasuje każdemu, idealnie sprawdzając się zarówno na cienkich, jak i grubych włosach.

Zobacz również: Najmodniejsze bikini na lato 2022. Małgorzata Rozenek zaszalała!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy