Reklama

Reklama

Pakowanie bez porażki

Z trudem domykasz walizkę? Zdarza Ci się zapominać o zabraniu potrzebnych rzeczy? Na szczęście są na to sposoby.

Sporządź spis

Zacznij, gdy tylko zaplanujesz podróż. Sprawdź, jaka pogoda przewidywana jest na czas Twojego urlopu. Zastanów się, czego będziesz potrzebowała. Połóż kartkę w widocznym miejscu i zapisuj wszystko, o czym sobie przypomnisz. 

Na liście pogrupuj rzeczy do zabrania, np.: 

- Dokumenty: dowód tożsamości, ubezpieczenia, karty płatnicze. 

- Zażywane leki - weź na 1-2 dni więcej, na wypadek, gdyby podróż się wydłużyła. 

- Ładowarka do telefonu. 

- Ubrania i buty. 

Reklama

- Bielizna dzienna i nocna, skarpetki, kapcie. 

- Środki do mycia i pielęgnacji ciała oraz włosów, suszarka, przybory do paznokci. 

Zroluj ubrania

Zamiast je składać, zwiń w rulon. Zajmą mniej miejsca w walizce. Poza tym, tak spakowane spódnice, spodnie, bawełniane koszulki, po wyjęciu będziesz mogła założyć bez prasowania. 

Między zwinięte ubrania i ręczniki możesz włożyć większe kosmetyki, które nie mieszczą się w kosmetyczce, np. dezodorant, lakier do włosów, piankę do układania fryzury. Ładowarkę, kabelki, a także wisiorki, łańcuszki i bransoletki włóż do skarpetek. Uchronisz je przed splątaniem i łatwo odnajdziesz w bagażu.

Układaj po kolei

Cięższe przedmioty spakuj na dno walizki. 

Umieść tam np. buty, suszarkę do włosów. Na nich ułóż kurtki przeciwdeszczowe, swetry i dopiero lżejsze ubrania. Na wierzchu zostaw rzeczy, które będą Ci potrzebne zaraz po dotarciu na miejsce, np. piżama, szczoteczka do zębów. Zwłaszcza gdy po drodze czeka Cię nocleg. 

Pamiętaj, że możesz być zbyt zmęczona podróżą, aby rozpakowywać walizkę i szukać niezbędnych przedmiotów.

Zmniejsz objętość

Jeśli chcesz się spakować w małą walizkę, ale wziąć dużo rzeczy, wykorzystaj małe worki próżniowe. Objętość spakowanych ubrań zmaleje o połowę. 

Jeśli nie masz takich worków, włóż rzeczy do zwykłych foliowych. Połóż pakunek na taborecie, usiądź na nim i mocno zwiń wylot, a potem zwiąż gumką recepturką. Nylonowe worki nie będą tak szczelne jak próżniowe, ale zanim dostanie się do nich powietrze, walizka będzie zamknięta

Oszczędzaj miejsce

Wykorzystaj wszystkie wolne przestrzenie. 

Do butów włóż np. skarpetki, nie będą zajmowały dodatkowego miejsca w walizce. Jeśli obuwie wykonane jest ze sztywnego materiału, np. skóry, umieść w nim rzeczy, które mogłyby zostać uszkodzone w bagażu, np. okulary przeciwsłoneczne. Aby buty nie ubrudziły ubrań, naciągnij na podeszwy foliowy czepek kąpielowy.

Sprawdzone triki

- Pakując płynne substancje, np. szampon, żel pod prysznic, włóż kawałek folii między nakrętkę a szyjkę butelki i dopiero wtedy mocno zakręć. Dzięki temu nic się nie wyleje i nie zaplami ubrań. 

- Jeśli lecisz samolotem, przywiąż do bagażu kolorową wstążkę, apaszkę itp. Szybciej zidentyfikujesz swoją walizkę na taśmie na lotnisku. Uwaga! Nie przywiązuj czerwonej wstążki, bo większość pasażerów wybiera właśnie ten kolor.

Zobacz także:


Rewia
Dowiedz się więcej na temat: Podróże | Dom

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy