Peeling skóry głowy: Jak go wykonać?

Peeling to skuteczna metoda pozwalająca na pozbycie się martwego naskórka - głównie stosowana na skórze twarzy, dłoni czy stóp. Bardzo często zapominamy, że skóra głowy również wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Peeling skóry głowy może rozwiązać wiele problemów z włosami
Peeling skóry głowy może rozwiązać wiele problemów z włosami123RF/PICSEL

Peeling skóry głowy ma wiele zalet. Szczególnie polecany jest osobom borykającym się łupieżem oraz łojotokiem, ponieważ wtedy trzeba szczególnie dbać o dokładne oczyszczenie skalpu ze wszystkich zanieczyszczeń. Wykonywanie peelingu wpływa także pozytywnie na krążenie krwi, a tym samym sprawia, że włosy będą szybciej rosły.

W peeling można zaopatrzyć się w każdej drogerii lub wykonać go samodzielnie w domu. Przepis na taki kosmetyk jest prosty. Wystarczy przygotować szampon i produkt złuszczający skórę: kawę, cukier lub sól morską.

W dwóch pierwszych przypadkach składniki mieszamy z szamponem, nakładamy na włosy i masujemy skórę. Do peelingu z soli morskiej dodajemy dwie łyżki oliwy z oliwek oraz łyżkę soku z cytryny. Powstałą mieszankę nakładamy na zwilżone włosy. Po pięciominutowym masażu myjemy włosy szamponem.

Do pozbycia się martwego naskórka świetnie sprawdza się soda oczyszczona. Peeling polecany jest głównie posiadaczkom przetłuszczających się włosów. Zabieg różni się tym, że nie wykonujemy przy nim masażu. Sodę łączymy z szamponem, a później nakładamy na skórę głowy i po paru minutach spłukujemy wodą. Peeling z sody przypomina nieco mikrodermabrazję, wiec osoby o wrażliwej skórze powinny go unikać.

Efekty peelingu będą widoczne już po pierwszym użyciu, ale trwalsze zmiany nastąpią, gdy będziemy używać go regularnie! 

Peelingu z sody oczyszczonej powinny unikać osoby z wrażliwą skórą
Peelingu z sody oczyszczonej powinny unikać osoby z wrażliwą skórą123RF/PICSEL

Zobacz także:

Anna Jurksztowicz o tekstach ze swojej najnowszej płytyStyl.pl
Styl.pl
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas