Pielęgnacja twarzy – jak unikać błędów?

Zwiotczałą skórę ujędrni kompres z ciepłego naparu skrzypu lub rozmarynu. Zioła te poprawiają krążenie krwi w skórze.

Poświęć jej kilka minut dziennie
Poświęć jej kilka minut dziennie123RF/PICSEL

Dokładnie oczyszczaj

Nawet gdy jesteś bardzo zmęczona, nie kładź się spać w makijażu. Fluidy, podkłady i pudry zatykają pory. Skóra nie oddycha, z czasem traci sprężystość i szarzeje. Co wieczór zmywaj z niej makijaż i brud, bo dobrze oczyszczona łatwiej wchłania cenne składniki z kremów i serum.

Rzadziej złuszczaj

Kolejnym błędem w pielęgnacji twarzy są zbyt częste zabiegi peelingujące. Wykonuj je najwyżej dwa razy w tygodniu. Jeśli masz wrażliwą cerę, używaj wyłącznie peelingów enzymatycznych. Ziarniste mogą jej zaszkodzić. Normalną i tłustą oczyszczaj domowym scrubem z cukru, olejku kokosowego i soku z pomarańczy. Mieszanka nie tylko usuwa nadmiar sebum, ale także świetnie nawilża.

Dbaj o jędrność

Podczas nakładania kremu delikatnie masuj twarz. Wklep kosmetyk w skórę, a następnie zataczaj małe kółka opuszkami palców. Zacznij od zewnętrznych kącików oczu i posuwaj się do wewnętrznych, potem dalej przez górną powiekę. Owal twarzy masuj grzbietami dłoni, od brody w kierunku uszu. Aby cera pozostała długo młoda, stosuj kremy z witaminą C, E oraz olejkami, zwłaszcza arganowym, z wiesiołka i różanym.

Wysypiaj się

Sen ma zbawienny wpływ nie tylko na zdrowie, ale i urodę. Przewietrz sypialnię i połóż się wcześniej do łóżka. Nocny odpoczynek powinien trwać 7-8 godzin. Wtedy skóra zdąży się zregenerować. A odprężona i dotleniona świetnie poradzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń i zwalczaniem wolnych rodników. Sen spłyca zmarszczki, ponieważ mięśnie są rozluźnione i z twarzy znika napięcie. W nocy skóra intensywnie się oczyszcza. Organizm zwiększa też wydzielanie melatoniny, hormonu, który spowalnia procesy starzenia, wzmacnia odporność organizmu i korzystnie wpływa na odnowę komórek. Rośnie również poziom hormonu wzrostu odpowiedzialnego, podobnie jak melatonina, za regenerację komórek.

Głęboko nawilżaj

Bez względu na rodzaj skóry nawilżanie to podstawa pielęgnacji. Rozpocznij je już na etapie oczyszczania, używając do demakijażu nawadniających toników i płynów micelarnych. Bardzo przesuszonej cerze pomogą domowe maseczki. Jednym z najskuteczniejszych i najtańszych składników jest jabłko. Zetrzyj je na tarce o drobnych oczkach, dodaj łyżkę płynnego miodu i nałóż na twarz. Po 20 minutach zmyj letnią, przegotowaną wodą. Wrażliwej, skłonnej do podrażnień skórze pomoże okład ze zmielonych płatków owsianych i ciepłego tłustego mleka lub słodkiej śmietanki. Z tłustej nadmiar sebum usunie maska z zielonej glinki.

Rewia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas