Reklama

Piknik bez wpadki

Zaprosiłaś gości na "kiełbaski", a tu wietrzna aura nie pozwala rozpalić grilla... Zamiast zapałek użyj jednej ze świeczek urodzinowych - tych, których nie można zdmuchnąć. Jak zapobiec innym niemiłym niespodziankom podczas pikniku czy rodzinnej wycieczki?

Napoje zawsze zimne i z bąbelkami

Aby woda do picia podczas wycieczki zawsze była świeża lub np. nie przeszła zapachem plastikowego bidonu, dodaj do niej kilka kropli octu jabłkowego. Żeby napój podczas upałów zachował orzeźwiający chłód, zarówno puszki jak i butelki przed schowaniem owiń folią bąbelkową.

Tak samo możesz postąpić ze schłodzonym jedzeniem. Co zrobić, by z otwartej puszki z napojem gazowanym zbyt szybko nie uciekał gaz? Po otwarciu nakryj ją plastikową torebką na kanapki lub mrożonki.

Bez zapachu stęchlizny

Termos to jeden z takich przedmiotów, który naprawdę trudno umyć i pozbyć się z niego nieprzyjemnego zapachu. Aby wyczyścić jego wnętrze, wlej do środka litr wody wymieszanej z 1/4 szklanki sody oczyszczonej. Zakręć termos i pozostaw go na noc.

Reklama

Jeśli rano jest osad, użyj szczotki do czyszczenia butelek i pozostaw termos jeszcze na godzinę, a potem wypłucz. Jeśli namiot lub śpiwór pachnie stęchlizną, kilka dni przed wycieczką włóż do nich skarpetkę wypełnioną kocim żwirkiem - betonowym, który pochłania wilgoć i zapachy. Podobnie zadziała pęczek suszonej lawendy.

Drobiazgi, z którymi poradzisz sobie sama

Nie masz wkładu do lodówki turystycznej? Możesz go łatwo zrobić sama. Napełnij wodą duży, mocny balon i włóż go na noc do zamrażalnika. Aby był płaski, połóż na niego np. pudełko po pizzy. Na wycieczce podczas postoju nóżka rowerowa zapada się w miękkim podłożu, np. na trawie? Nałóż na nią rozciętą piłeczkę tenisową.

Życie na gorąco
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy