Reklama

Poznaj najbardziej wpływowych influencerów

Beyonce nie podąża ślepo za trendami /Getty Images

Jak sama nazwa wskazuje, influencer to wpływowa osoba, która sprawia, że ludzie chcą podążać jej śladem. Każda branża ma swoich influencerów. Portal Lyst co roku podsumowuje najważniejsze wydarzenia modowe ostatnich miesięcy. W rankingu wyróżnia również 10 wyjątkowych osób, gwiazd i twórców internetowych, których wybory kształtowały trendy w trakcie ostatnich miesięcy. To właśnie ci ludzie wpływają na to, co chcemy nosić. Kto tym razem znalazł się na szczycie rankingu?

Harry Styles

Pierwszy raz w historii mężczyzna wygrywa zestawienie. Harry Styles już rok temu znalazł się w rankingu Lyst, wówczas jednak uplasował się dopiero na 9. pozycji. Ostatnie 12 miesięcy sprawiły jednak, że zmiany społeczne i kulturowe, których przedstawicielem jest brytyjski piosenkarz, nasiliły się.

Estetyka gender fluid - bo o niej właśnie mowa, przestała być jedynie ciekawostką, a zaczęła stanowić jeden z głównych nurtów w modzie. Wyszła poza wybiegi i odważnie wkroczyła  na ulice miast. Stylizacje Harry’ego charakteryzuje przede wszystkim zabawa i dystans. Wokalista korzysta z estetyki vintage  i nie boi się mieszać tego, co męskie z tym, co kobiece. Podczas ostatniego roku właściwie nie rozstawał się  z naszyjnikiem z pereł. Zapoczątkował również modę na męski manicure.

Reklama

Wpływowość Stylesa potwierdzają liczby. Według portalu 24 godziny po premierze singla pod tytułem "Golden", popularność niebieskich marynarek wzrosła o 52 proc. Z kolei żółte kapelusze stały się o 92 proc. częściej wyszukiwane. Gdy Harry pojawił się w patchworkowym kardigane marki  JW Anderson świat obiegł hashtag #HarryStylesCardigan. Liczba wyszukiwań podobnych swetrów wzrosła o 166 proc.

Beyonce

Beyonce od wielu lat wyznacza trendy w muzyce oraz modzie. Jej stylizacje śledzą portale modowe na całym świecie. Nic więc dziwnego, że znalazła się w rankingu Lyst tak wysoko. Wokalistka nie podąża ślepo za trendami. Wybiera z nich to, co współgra z jej stylem oraz sylwetką.

Beyonce lubi podkreślać swoją kobiecość - eksponować biust oraz zaokrąglone pośladki, jednocześnie mocno zaznaczając talię. Tak było również w roku 2020. Artystka po raz kolejny pokazała, że jest diwą, która wpływa na tłumy.

Liczby również potwierdzają, że wpływ Beyonce nie maleje. To właśnie dzięki niej najpopularniejszym wzorem roku 2020 został nadruk w charakterystyczne półksiężyce. W filmie "Black Is King" Beyoncé pokazała się w obcisłym kombinezonie marki Marine Serre właśnie w ten print. Analizy pokazują, że w przeciągu 48 godzin od premiery francuski brand odnotował wzrost zainteresowania o 426 proc. Natomiast w kolejnych dniach ponad 3000 osób wyszukiwało w internecie hasło "top w półksiężyce".

Kim Namjoon

Kim Namjoon to kolejny mężczyzna na podium rankingu. Chociaż jego styl jest zdecydowanie bardziej powściągliwy niż to, do czego przyzwyczaił nas Harry Styles, koreański wokalista również wpisuje się w estetykę gender fluid. Podstawą jego garderoby są ubrania typu basic: oversizowe koszule, luźne jeansy, sportowe buty, płaszcze i kurtki. Namjoon zazwyczaj podkręca je jednak rzucającymi się w oczy dodatkami. Lubi eksperymentować z fryzują i często nosi torebki, które dopełniają stylizacje. To street style, który łatwo odtworzyć sięgając do własnej szafy.

Co mówią statystyki? Chociaż styl Kim Namjoona wydaje się prosty i klasyczny, lider boys bandu z Korei Południowej dyktuje trendy w modzie męskiej. Zespół BTS w lutym zeszłego roku odwiedził Nowy Jork, wokalista miał wówczas na sobie biały golf oraz kurtkę w tym samym kolorze. Chociaż zestaw wydaje się bardzo klasyczny, zainspirował wiele osób. Według raportu w tym samym tygodniu to właśnie te elementy garderoby były najczęściej wyszukiwane przez mężczyzn.

Warto wspomnieć, że Kim Namjoon od niedawna współpracuje również z domem mody Gucci. Jak pokazał Harry Styles, to prosta droga do uzyskania tytułu najbardziej wpływowego influensera.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ>>>

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Beyonce Knowles
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama