Reklama

Reklama

Problemy ze stopami?

Często bywają przesuszone lub opuchnięte. Oto kilka wskazówek, jak sprawić, aby dobrze prezentowały się w letnich, odkrytych butach.

Jeśli są stwardniałe i tworzą się odciski

Pomoże ci kompres z cytryny, kąpiel z sodą, solą i sok z cebuli.

Przekrój cytrynę na pół i wyciśnij (sok użyj do innych celów). Wyciśnięte połówki nałóż wieczorem na pięty, załóż bawełniane skarpetki na noc. Zabieg powtórz co trzy dni, aż stopy będą nawilżone i miękkie.

Stwardnienia i odciski najlepiej zmiękną, jeżeli będziesz codziennie moczyć stopy w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej (łyżka na 2 l wody).

Jeśli masz nagniotki i modzele, przykładaj kilka

razy dziennie wacik nasączony octem jabłkowym.

Reklama

Na wrastające paznokcie pomagają 10-minutowe kąpiele w ciepłej wodzie z trzema łyżkami soli.

Możesz też owinąć je bandażem z wacikiem nasączonym w soku z cebuli lub z rozgniecionym ząbkiem czosnku. Zapobiega to stanom zapalnym.

Gdy masz podrażnienia, otarcia i pęcherze

Stosuj okłady z zielonej  herbaty i olejek herbaciany.

Zaparz filiżankę zielonej herbaty. Wlej do miski z wodą i wymocz stopy przez pięć minut. Możesz też przykładać ostudzone saszetki z herbatą.

Pęcherzy nie przebijaj, ale nałóż na nie 2-3 razy dziennie olejek z drzewa herbacianego. Wysusza on podrażnienia i hamuje infekcje. Przy dużych zmianach stosuj antybakteryjny preparat  (maść z kwasem salicylowym, plaster na pęcherze).

To ci pomoże

Po łyżeczce mięty, szałwii i rumianku zalej wrzątkiem. Lekko przestudź i dodaj 5 kropelek olejku eukaliptusowego. Wlej do miski z letnią wodą. Mocz stopy 10 minut dziennie przez 3 dni. Taka ziołowa kąpiel da ci przyjemne poczucie chłodu i orzeźwienia.

Na Żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy