Reklama

Reklama

Przedłużanie włosów: Jaką metodę wybrać?

Przedłużanie włosów stało się popularną metodą śmiałej zmiany fryzury. Efekt zagęszczenia oraz zmiana długości włosów tylko w kilka godzin. Na czym polega metamorfoza?

Przedłużanie włosów polega na doczepieniu wcześniej przygotowanych pasm do włosów naturalnych. Jest możliwość wyboru włosów syntetycznych lub naturalnych.

Istnieje kilka metod. Można je przydłużyć nawet o 60 centymetrów i to w taki sposób, by miejsce połączenia było niezauważalne. Przedłużanie włosów powinno zostać wykonane przez osobę wykwalifikowaną. W ten sposób można uniknąć osłabienia ich kondycji.

Metoda kanapkowa

Metoda kanapkowa uchodzi za jedną z tańszych metod przedłużania włosów. Polega na tym, że włosy przyklejone do silikonowych pasków są doczepiane do włosów naturalnych przy samej nasadzie. Ta metoda daje naturalny efekt i jest stosowana również w celu zagęszczenia włosów. 

Efekt utrzymuje się od trzech do czterech tygodni. Po tym czasie paski z włosami należy usunąć i przykleić ponownie u nasady. 

Reklama

Przedłużanie włosów ultradźwiękami lub laserem

Ten sposób przedłużania włosów polega na połączeniu włosów za pomocą ultradźwięków. Dzięki specjalnym falom miejsce połączenia włosów jest niewidoczne, a efekt utrzymuje się nawet pół roku. 

Podobnie jest w przypadku przedłużania włosów za pomocą lasera. Ta metoda wiąże się z naturalnym efektem i również może utrzymać się nawet do sześciu miesięcy. 

Keratynowe przedłużanie włosów

Keratynowe przedłużanie włosów polega na użyciu zgrzewarki i keratynowych wkładów. Wykorzystywana do łączenia włosów keratyna nie jest widoczna na włosach, przez co ta metoda jest chętnie wybierana. Po mniej więcej trzech miesiącach zabieg należy powtórzyć. 

Metoda mikroringów

Ta metoda zakłada łączenie włosów za pomocą małych obrączek wykonanych m.in. z aluminium. Efektem można cieszyć się przez około trzy miesiące, jednak ta metoda nie spodoba się każdemu, ponieważ łączenia mogą być wyczuwalne lub widoczne.

Metoda clip-in

Jeśli nie chcemy zdecydować się na długotrwałe przedłużenie włosów, to istnieje metoda, którą można wykorzystać jednorazowo np. na specjalne okazje. Jest to proste doczepienie włosów za pomocą klamerek. Z łatwością można wykonać to samodzielnie. Istotne jest jednak precyzyjne doczepienie włosów tak, by miejsce łączenia było niewidoczne.

Jak dbać o przedłużone włosy?

Przede wszystkim włosy przedłużone wymagają delikatnego i ostrożnego rozczesywania. Należy pamiętać, że nie można tego robić na mokro. Doczepiane włosy najlepiej myć trzy razy w tygodniu. Należy unikać mocnego szorowania skóry głowy, a stosowany szampon powinien mieć naturalny skład.

Czytaj więcej:

Niacynamid: Jakie ma właściwości?

Przedłużanie rzęs: Na czym polega zabieg?

Peeling kawowy: Sposób nie tylko na cellulit

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: przedłużanie włosów | doczepiane włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy