Przeszczep włosów: Jak przebiega i ile kosztuje zabieg?
Przeszczep włosów to skuteczny sposób na pozbycie się problemu łysienia, z którym borykają się nie tylko mężczyźni, ale także kobiety. Na czym polega przeszczep włosów i ile kosztuje zabieg?
Jak wygląda przeszczep włosów?
Przeszczep włosów opiera się na pobraniu jednostek mieszkowym za pomocą specjalnego urządzenia. Polega to na tym, że lekarz nacina skórę oraz tkankę podskórną wokół jednostek mieszkowych, a następnie ręcznie je wyciąga. Następnie mieszki włosowe są implantowane w wybrane miejsce.
Włosy do przeszczepu zazwyczaj są pobierane z okolic potylicy. Nie wiąże się to jednak z żadną blizną. Miejsce, z którego zostaną pobrane mieszki włosowe, jest golone do długości 1 mm.
Podczas zabiegu można przeszczepić mniej więcej 6000 włosów. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i trwa do 10 godzin. Efektem zabiegu można się cieszyć po mniej więcej roku.
Przeszczep włosów - wskazania
Przeszczep włosów jest skutecznym sposobem rozwiązania problemy łysienia androgenowego zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Okaże się także skuteczne w łysieniu pourazowym. Przeszczep włosów może być także wykonany na bliźnie.
Przeszczep włosów - przeciwwskazania
Przeciwwskazaniem do wykonania przeszczepu włosów jest przede wszystkim ciąża oraz karmienie piersią. Zabieg nie jest zalecany osobom, które przechodzą kurację lekami przeciwkrzepliwymi.
Przeszczep włosów nie jest wykonywany u osób chorujących na nowotwory oraz mających chorobowe zmiany skórne.
Przeciwwskazaniem do przeszczepu włosów jest również łysienie plackowate oraz cukrzyca i nadciśnienie.
Ile kosztuje przeszczep włosów?
Dokładne określenie ceny przeszczepu włosów nie jest możliwe. Wszystko to przez to, że koszt zabiegu jest indywidualną kwestią i zależy od liczby przeszczepianych mieszków włosowych. Jest to ustalane na podstawie wielkości miejsca, które jest objęte łysieniem.
Koszt przeszczepu włosów może się wahać od 10 000 złotych do nawet 30 000 złotych.
Czytaj więcej:
Kwas migdałowy: Właściwości i zastosowanie
Jak wykonać domowy peeling enzymatyczny?
Kolagen i jego właściwości. Dlaczego jest potrzebny?
Zobacz także: