Reklama

Pułapki jesiennej koloryzacji włosów

Po lecie włosy lekko wypłowiały, pajawił się odrost... Zanim przywrócisz fryzurze piękny kolor, przeczytaj jakich błędów unikać, aby efekt cię nie rozczarował.

„Radykalnie zmienię kolorˮ

Gorące i suche letnie powietrze osłabiło włosy. Mogły stać się szorstkie i łamliwe. Choć wraz z nową porą roku masz chęć na zmianę koloru, zdecydowanie powstrzymaj się z tą decyzją. Taka koloryzacja wiąże się z mocną i szkodliwą ingerencją w strukturę włosów.

● Zanim przefarbujesz je na inny kolor, zadbaj o ich regenerację. Stosuj odżywki i szampony z olejami, ceramidami, keratyną.

Wzmocnione tymi składnikami włosy nie tylko odzyskają połysk, ale lepiej zniosą zmianę koloru np. z brązowego na blond.

Nasza rada: Raz w tygodniu zrób saunę dla włosów. Na wilgotne pasma połóż odżywkę, załóż czepek, owiń ręcznikiem i ogrzej nawiewem suszarki.

Reklama

„Użyję tradycyjnej farbyˮ

Trwałe farbowanie polega na rozchyleniu łusek włosa i wprowadzeniu w jego środek pigmentów. Po lecie, gdy powierzchnia włosów jest zniszczona, zabieg taki dodatkowo je osłabia.

● Bezpieczniej będzie zamienić tradycyjne chemiczne farby na te oparte wyłącznie na działaniu roślin. Koloryzację naturalnymi preparatami warto wzmocnić pielęgnacją szamponami i odżywkami przeznaczonymi do konkretnego koloru włosów: blond, rudych lub ciemnych.

Nasza rada: Do wzmocnienia koloru włosów możesz stosować płukanki, np. z rumiankiem dla włosów blond, z korą dębu dla brunetek.

„Szybciej zmyję kosmetykˮ

Wiele pań, samodzielnie farbując suche i łamliwe włosy, wychodzi z założenia, że farba trzymana krócej pięknie pogłębi kolor włosów, a nie pogorszy ich słabej kondycji.

● Takie eksperymenty, choć teoretycznie mają pomóc, nie ochronią włosów przed inwazyjnym działaniem farby, a z pewnością nie gwarantują ładnego efektu kolorystycznego. Pasma mogą zabarwić się nieregularnie, a odcień będzie daleki od oczekiwanego.

„Naniosę farbę tylko na odrostˮ

Słońce osłabiło także skórę głowy i mieszki włosowe, z których wyrasta włos. Kładąc tradycyjną farbę nawet na sam odrost, możesz sprawić, że fryzura nieco się przerzedzi...

● Odrost pomogą ukryć specjalne spreje i flamastry do włosów. Zawierają pigmenty, które „zamalują” nawet siwiznę. Wystarczy nanieść je na suche włosy, odczekać chwilę do wyschnięcia (1–2 minuty) i kolor fryzury się wyrówna. Musisz się jednak liczyć, że retusz utrzyma się tylko do kolejnego mycia włosów. Po nim koloryzację musisz powtórzyć.

Nasza rada: Aby uzyskać naturalny efekt, kolor spreju i flamastra zbliż do obecnego odcienia pasm.

Modne akcenty kolorystyczne

Subtelne sombre. Ciemne włosy rozjaśnione są delikatnymi refleksami. Zdobią pasma nie od samej nasady, a zdecydowanie poniżej. Rozjaśnienie jedynie wybranych partii tworzy naturalny efekt, nie niszczy włosów, optycznie zagęszcza całą fryzurę.

Delikatna mozaika. Fryzura nabiera głębi i staje się bujniejsza dzięki rozjaśnieniu czarnych włosów mahoniowymi pasmami. Mają nieregularny kształt trójkątów oraz szerokich wyłaniających się spod spodniej warstwy prostokątów.

Szerokie pasmo wzdłuż grzywki. Jeśli farba pozostała jedynie na końcówkach włosów, nie trzeba farbować całej fryzury, by przywrócić jej zadbany i modny wygląd. Wystarczy położyć farbę na pasmo tuż przy twarzy. Jego kolor powinien być identyczny jak ten na końcówkach.

Zobacz także:

Naj

Reklama

Reklama

Reklama