Relaks dla skóry

Wreszcie możesz pozwolić sobie na odprężenie, a przy okazji zadbać o urodę: nałóż na twarz pielęgnującą maseczkę, połóż się wygodnie i odpoczywaj...

Jest wiele metod poprawiających wygląd skóry wokół oczu
Jest wiele metod poprawiających wygląd skóry wokół oczu123RF/PICSEL

Wypoczęte oczy

Praca przy komputerze, czytanie - oczy non stop pracują i mogą być zmęczone. Podaruj im chwilę relaksu i zadbaj o skórę wokół nich. Maski pod oczy są dostępne nie tylko w postaci żelu czy w tubce, ale też w wygodnej formie płatków hydrożelowych. Niwelują worki pod oczami i ładnie rozjaśniają cienie.

Działanie płatków zależy od składników aktywnych, którymi są nasączone. Złoto, kolagen, antyoksydanty działają przeciwzmarszczkowo. Aloes łagodzi i nawilża. O nawodnienie dba także kwas hialuronowy. Ogórek i witamina C rozjaśniają cienie. Szczególnie odprężająco działają maski chłodzące: dzięki nim obrzęki się wchłaniają, a skóra przyjemnie odpoczywa. Poprawia się też jej ukrwienie, dzięki czemu jest lepiej odżywiona.

Jest wiele metod poprawiających wygląd skóry wokół oczu. Połóż na zamknięte powieki plastry ogórków lub płatki kosmetyczne nasączone sokiem z surowego ziemniaka. Kompresy z czarnej herbaty lub ziół też zwalczają sińce.

Dobry czas dla dłoni i stóp

Pozwól sobie nic nie robić - w ten sposób dasz dłoniom odpocząć. Urządź im także domowe SPA. Ręce myjemy często, zmywając z nich cienki płaszcz lipidowy. Częsta styczność z detergentami niszczy naskórek i sprawia, że staje się on chropowaty. Krem do rąk to jedno, ale raz na jakiś czas warto rozpieszczać dłonie i zafundować im seans odnowy. W drogerii kupisz maski do dłoni w formie rękawiczek nasączonych substancjami pielęgnującymi. To dobry wybór, jeśli zależy ci na odżywieniu i naprawieniu zniszczonej skóry, a także wygodzie. Po takim zabiegu dłonie będą gładsze i delikatniejsze, a ich skóra otrzyma porcję składników odżywczych. Maskę nakłada się na umyte i osuszone ręce na 20 minut. Po jej zdjęciu delikatnie wmasuj w nie resztę kosmetyku. 

Znajdź także czas dla stóp. Odpowiednikiem maski w formie rękawiczek są pielęgnujące skarpetki, nasączone substancjami zmiękczającymi stwardniały naskórek. Aby wzmocnić efekt, możesz założyć na wierzch ciepłe skarpetki.

Promienna twarz

Dziś najmodniejsze są maski w formie hydrożelowych lub włókiennych płatów nasączonych substancjami aktywnymi. Bardzo popularne są maski kolagenowe z dodatkiem koloidalnego złota. Jego drobinki stymulują produkcję kolagenu i działają kojąco. Są idealne dla osób z wrażliwą cerą, pragnących ukryć oznaki starzenia skóry. Złoto pomaga też redukować przebarwienia. Inne składniki często występujące w maskach to kwas hialuronowy (intensywnie nawilża i odmładza), witamina C (wyrównuje koloryt cery i jako silny utleniacz działa przeciwstarzeniowo). Koenzym Q10 zapewnia dobre dotlenienie komórek i uelastycznia skórę, a roślinne komórki macierzyste regenerują komórki i stymulują powstawanie nowych.

17/2016 Na Żywo

Zupa z makaronem i pestoStyl.pl
Na Żywo
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas