Reklama

Robisz krzywdę włosom

Przy wzroście włosa duże znaczenie ma gospodarka hormonalna i wiek. Nie każdy wie, że w ciągu miesiąca włosy mogą urosnąć nawet do 1,5 centymetra. Pod warunkiem, że odpowiednio o nie dbamy; kiedy w mieszkach włosowych tworzy się zalążek nowego włosa, stary wypada. Niestety w sieci pojawia się coraz więcej filmików zachęcających do korzystania z odkurzacza przy upinaniu włosów. Specjaliści ostrzegają, że to niebezpieczne.

Im młodsi jesteśmy tym szybciej rosną nasze włosy. Dlatego warto o nie dbać od najmłodszych lat. Odpowiednie szczotkowanie i pielęgnacja zaprocentuje w przyszłości. Chyba, że ulegniemy chwilowej modzie. Chodzi o czesanie z udziałem odkurzacza, sprzętu z założenia przeznaczonego do innych celów. Lekarze ostrzegają, że taka zabawa może doprowadzić do tragedii: wyrwanie włosów, bóle głowy, czaszki, łysienie to tylko  niektóre  przypadki.

Zdaniem stylistów fryzur należy wziąć pod uwagę fakt, że włosy najszybciej rosną dzieciom. Jeżeli zakłócimy ten proces to straty mogą być odczuwalne przez całe życie. Zniszczenie cebulek oznacza nieodwracalną śmierć włosa. 

Reklama

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: włosy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy