Reklama

Rosyjski wynalazek: Maski wiecznej młodości

Jak zachować lub przywrócić młody wygląd skóry? Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna oferują wiele metod, które często są kontrowersyjne lub mało skuteczne. Rosyjska kosmetolożka Zinaida Kudrina wpadła na pomysł, który może zrewolucjonizować branżę. Jej maski wiecznej młodości okazują się być prawdziwym przełomem. Czym są i jak działają?

Zmarszczki, opadający owal twarzy , utrata jędrności skóry to problemy, które prędzej czy później dotykają każdej kobiety. Domowe maseczki i kremy kupione w drogerii często okazują się mało skuteczne. Zabiegi medycyny estetycznej są drogie i również wzbudzają liczne wątpliwości. Wiele kobiet wzdraga się przed wstrzykiwaniem w skórę toksyny botuliowej lub obawia się skutków ubocznych lub konsekwencji nieprawidłowo przeprowadzonych zabiegów. Niektóre metody stosowane w medycynie estetycznej a także   zabiegi chirurgii plastycznej wymagają okresu rehabilitacji - przez kilka dni gojenia trudno pokazać się publicznie. Czy idealnym rozwiązaniem nie byłyby akcesoria, które pozwalają usnąć problemy ze skórą, bez ingerencji w jej powierzchnię? Bez zastrzyków i smarowania substancjami, które często budzą wątpliwości co do ich bezpieczeństwa dla zdrowia?

Reklama

Maski wiecznej młodości

Rosyjska kosmetolożka Zinaida Kudrina, znana również z rewolucyjnej techniki masażu, wpadła na pomysł wynalazku, który ma właśnie takie cechy. "Po nałożeniu srebrnej maski impulsy generowane przez tę rewolucyjną technologię pozwalają, poprzez modyfikacje jonowe generowane przez cząsteczki srebra na poziomie błon komórkowych, przeprogramować komórkę skóry, aby przywrócić jej młodość".

Kudrina zapewnia, że przy noszeniu maski przez 28 dni komórki zostaną przeprogramowane na "samoodmładzanie". Nawilżenie wzrasta o 50 proc., a jędrność zwiększa się o niemal 10 proc. Maski trzeba nosić minimum godzinę dziennie,najlepiej zakładać je na całą noc. Maski wiecznej młodości dostępne są w kilku wersjach. Od opasek modelujących podbródek i opasek na oczy, po "hełmy" zasłaniające cała twarz. Ceny wahają się od 7,5 tys. Rubli (ok. 370 zł) do 20 tys. Rubli (ok.980 zł) w zależności od wielkości i przeznaczenia maski.

Czy to działa?

Popularność masek gwałtownie wzrosła, kiedy okazało się, że wiele rosyjskich gwiazd show-biznesu, takich jak Ksenia Sobczak, używa właśnie tych akcesoriów, by dbać o swoją skórę i zapewnić sobie spektakularny wygląd.  Unikalna technologia chroniona jest patentem wiadomo jednak, że wykorzystuje właściwości jedwabiu i srebra.

Jedwab w branży urodowej nie jest nowością. Od poszewek na poduszki po proteiny jedwabiu w kosmetykach - kobiety szczególnie dbające o urodę niejednokrotnie spotkają się z jego dobroczynnym działaniem. Zawarta w nici jedwabnej serycyna nawilża i wygładza skórę, działa antybakteryjnie, wyrównuje koloryt, zmniejsza stres oksydacyjny i zwiększa aktywność enzymów degradujących desmosomy w warstwie rogowej naskórka, czyli działa jak peeling enzymatyczny. Fibroina pomaga zachować właściwe nawilżenie.

Srebro jest wykorzystywane w kosmetologii przeciwstarzeniowej ze względu na swoje właściwości antyseptyczne i regeneracyjne. Zinaida twierdzi, że połączenie tych materiałów tworzy nową jakość i intensyfikuje ich działanie. Badania kliniczne nad skutecznością tej technologii zostały przeprowadzone w paryskim laboratorium  Gredeco.

IG

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy