Reklama

Reklama

Samochód za uczciwość

Zrób zakupy za minimum 10 zł, zarejestruj swój paragon fiskalny i weź udział w losowaniu. Wspierasz w ten sposób gospodarkę, a sam możesz wygrać atrakcyjne nagrody

Loteria ruszyła 1 października i od razu spotkała się z wielkim zainteresowaniem. W ciągu zaledwie kilku dni od uruchomienia projektu, na jego stronie zarejestrowano ponad milion paragonów. Celem tej inicjatywy jest zachęcenie ludzi do odbierania paragonów fiskalnych przy codziennych zakupach. Loteria łączy zabawę i promowanie obywatelskich postaw - przekonuje resort finansów.

Walka z szarą strefą


Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w obrocie gospodarczym pełnią paragony fiskalne. W Polsce zaledwie 5 proc. konsumentów odbiera je z kasy przy okazji codziennych zakupów. Tymczasem każdy paragon to dowód sprzedaży, a tym samym gwarancja jej zarejestrowania i odprowadzenia podatku.

Reklama

Loteria przyczynia się do zwalczania obrotów w tzw. szarej strefie, które w Polsce mogą wynosić nawet 400 mld zł rocznie, czyli około 25 proc. obrotów krajowych - wynika z szacunków Banku Światowego. To dużo, biorąc pod uwagę fakt, że np. budżet NFZ na 2015 rok to niecałe 70 mld zł (67,5 mld zł).

Rejestrowanie sprzedaży i odprowadzanie podatku przekłada się na lepsze funkcjonowanie całej gospodarki, w tym m.in. na finansowanie służby zdrowia, oświaty, kultury czy sportu. Na wspieraniu uczciwej konkurencji między przedsiębiorcami korzysta każdy z nas, również indywidualnie.

Korzyści dla Ciebie


Paragon to podstawa. Posiadanie dowodu sprzedaży uprawnia nas do dochodzenia praw konsumenta w przypadku, gdy towar okaże się wadliwy lub niezgodny z umową, a także, gdy chcemy go po prostu zwrócić.

Dla kogo loteria?


Warunkiem udziału w loterii jest ukończenie 18 lat i posiadanie paragonu fiskalnego na minimum 10 zł. Wystarczy zarejestrować go na stronie: www.loteriaparagonowa. gov.pl, gdzie będzie można sprawdzać również wyniki losowań. Do wygrania są samochody - mniejszy raz w miesiącu i dodatkowo większy - raz na kwartał, a ponadto laptopy i tablety. Wszystkie nagrody są zwolnione z podatku. Loteria będzie trwała do 30 września 2016 roku.

Dorota Czerwińska

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy