Reklama

Reklama

Sekrety zdrowej i pięknej skóry

Im mniej kosmetyków stosujesz, tym lepiej. Prawda, że to dobre informacje? A jakie oszczędności.

Gdy każdego dnia używasz peelingu i stosujesz do mycia cery najróżniejsze gąbki, ściereczki lub szczotki, to niszczysz skórę. Ta obsesja usuwania z twarzy nieistniejącego brudu powoduje pojawienie się większego trądziku, krostek i przebarwień. Nawet po 40. roku życia. Przeczytaj, co sławna pani dermatolog Emma Craythorne radzi swoim pacjentkom. 

Nawilżanie to podstawa

Jeśli miałabyś trzymać na półce tylko jeden krem do twarzy, powinien to być preparat nawilżający. Niezależnie od tego, jaką masz cerę. Jeśli skóra nie będzie dobrze nawodniona, nie pomogą jej żadne cudowne i drogie specyfiki. 

Reklama

Nie używaj zbyt wielu kosmetyków

Ogranicz się. Im mniej produktów i zabiegów stosujesz, tym lepiej. Jedna minuta pielęgnacji skóry dziennie zupełnie wystarczy.

Pij dużo wody. Pozwala utrzymać skórę dobrze nawilżoną oraz redukuje zmarszczki. 

Jedz żywność bogatą w kwasy tłuszczowe omega 3. Dostarczając je w diecie, zapewnisz sobie zdrową i odżywioną cerę. Umieść w menu makrelę, pstrąga, orzechy włoskie i olej lniany. 

Dobrze się wysypiaj. Noc to najlepszy czas regeneracji i wypoczynku dla skóry. Im więcej godzin śpisz, tym masz ładniejszą i gładszą cerę.

Zobacz także:

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: skóra | cera | zdrowa skóra | zdrowa cera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy