Serum do twarzy - rodzaje, działanie, porady

Serum do twarzy to niezawodny dodatek do pielęgnacji, doceniany przez coraz więcej osób. Może być wykorzystane na różne sposoby, w zależności od tego, jakie ma przynieść efekty. Można wyróżnić kilka rodzajów serum, które działa w ściśle określony sposób.

Rodzaje serum do twarzy

Skoncentrowane składniki aktywne znajdujące się w serum do twarzy powodują, że skutki, jakich można oczekiwać są znacznie lepsze niż działanie kremu o podobnych właściwościach lub przeznaczeniu. Możemy je podzielić ze względu na działanie, jakie wywołują na:

  • Serum przeciwzmarszczkowe 
  • Serum, które rozjaśnia przebarwienia
  • Serum nawilżające 
  • Serum łagodzące

Każdy z tych rodzajów może zawierać inne składniki aktywne, np. kwas hialuronowy popularny w produktach przeciwzmarszczkowych lub naturalny kolagen. To, co łączy ze sobą poszczególne składy to naturalne składniki zastosowane do produkcji preparatów. Najczęściej są to ekstrakty roślinne, które w odpowiednim stężeniu bardzo korzystnie wpływają na kondycję cery. 

Stosowanie serum a działanie kremu

Przed stosowaniem serum warto sprawdzić skład kremu jaki jest używany. Są różne metody stosowania serum do twarzy. Można stosować je rano lub wieczorem, w zależności od składników aktywnych, obecnych w składzie. Część z nich nie może być nastawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, dlatego produkty zawierające te składniki powinny być stosowane wieczorem. Inne składniki natomiast wpływają bardzo korzystnie na ochronę cery przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB, dlatego powinny być nakładane na twarz podczas porannej pielęgnacji. 

Serum potęguje działanie kremu, jaki nakładamy na twarz. Warto nakładać je pod krem, aby miało bezpośredni kontakt z cerą. W ten sposób dostarczymy jej maksymalną możliwą ilość składników odżywczych, jakie mogą być wyciągnięte ze składu serum. Można również stosować serum na krem do twarzy, jeżeli ma ono tłustą, oleistą konsystencję. W ten sposób tworzymy okluzję, która zamyka krem pomiędzy cerą a serum. Pozwala to lepiej wchłonąć się składnikom nawilżającym, które znajdują się w kremie. Z każdej z metod płynie wiele korzyści dla skóry, które sprawiają, że jest ona bardziej odżywiona oraz pełna blasku. 

Skoncentrowane składniki aktywne

Serum do twarzy musi zawierać odpowiednią ilość składników aktywnych o udowodnionym działaniu. W ten sposób może działać na skórę dokładnie tak, jak jest to zadeklarowane przez producenta. Korzystając z kilku rodzajów serum, należy zwrócić uwagę na skład poszczególnych produktów. Nie należy przekraczać dozwolonej ilości substancji aktywnych w stosowanych kosmetykach. Przy zbyt dużych stężeniach może dojść do niepożądanych zmian skórnych, które będą objawiać się licznymi wysypami, zmianami kolorytu lub efektem odwrotnym do zamierzonego. Dlatego stosując serum do twarzy należy zwrócić uwagę na jego skład, a szczególnie na składniki aktywne. Należy porównać je ze składnikami aktywnymi w kremie lub innych używanych kosmetykach oraz sprawdzić, czy składniki aktywne w nich zawarte nie oddziałują nawzajem na siebie.

Serum do twarzy zyskuje coraz większe grono fanów wśród osób dbających o pielęgnację cery. Jest to spowodowane licznymi korzyściami płynącymi ze stosowania go razem z kremem do twarzy. W ten sposób można zapobiegać zmarszczkom, pozbywać się niechcianych zmian skórnych oraz wyrównywać koloryt skóry, zmęczonej nadmiarem promieniowania słonecznego, na jakie była narażona podczas letnich wakacji. Warto uważnie czytać skład serum do twarzy i postawić na takie, którego składniki nie będą kolidowały ze składnikami innych kosmetyków. 

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy