Skąd te przebarwienia?

Powodują je promienie słoneczne i zmiany hormonalne, które nasilają się w okresie okołomenopauzalnym. Jak ich uniknąć i sprawić, aby nie były widoczne?

Plamy i przebarwienia można usunąć lub uczynić mniej widocznymi
Plamy i przebarwienia można usunąć lub uczynić mniej widocznymi123RF/PICSEL

Wykorzystaj domowe sposoby

Sięgnij po środki, które masz w kuchni.

- Wymieszaj łyżkę sody z odrobiną wody, aż uzyskasz konsystencję papki. Wetrzyj w dekolt i zmyj po 5 minutach. Stosuj co drugi dzień przez 3 tygodnie. Dzięki temu rozjaśnisz ciało i przyśpieszysz złuszczanie się naskórka.

- Możesz również wcierać w dekolt żel z aloesu, który  nawilży skórę i wyrówna jej koloryt.

- Pokrój ziemniaka w plasterki lub zetrzyj na tarce na drobną papkę i nałóż na ciało. Zmyj po upływie 15 minut.

- Wyciśnij do szklanki sok z całej cytryny i rozcieńcz  wodą. Przecieraj skórę takim tonikiem dwa razy dziennie. Możesz go przechowywać w lodówce przez kilka dni,  najlepiej w zamykanym pojemniczku.

- Zetrzyj ogórek i dodaj kilka kropli soku z cytryny. Nałóż  na 15 minut. Zmyj i nanieś serum lub krem na przebarwienia.

Stosuj gotowe preparaty

Zwróć uwagę na składniki aktywne.

- Gdy masz skłonność do przebarwień, przez cały rok stosuj kremy z filtrem (latem - SPF 30, zimą - SPF 15). 

- Wykorzystuj kosmetyki z wyciągiem z żurawiny, cytryny, pomarańczy, grejpfruta, ananasa, papai, hibiskusa, oczaru, ogórka, aloesu, jabłka czy pszenicy.

- Przydatne mogą być oleje z pietruszki, marchwi, róży oraz kurkuma, szafran, olejek i proszek sandałowy, morwa biała i lukrecja. 

- Rozjaśniająco działa też olejowa forma witaminy C,  preparaty z niacynamidem (witaminą B), retinolem  (witaminą A) oraz glinka.

Na Żywo
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas