Stop wypadaniu włosów!
Zauważyłaś, że na szczotce pozostaje coraz więcej włosów? Nie martw się, są sposoby, by szybko poprawić ich kondycję!
Kuracje wzmacniające
● Tonik, ampułki lub wcierki ze składnikami aktywnymi, działają intensywniej. Tego rodzaju preparaty wciera się w skórę głowy. Hamują wypadanie, poprawiają mikrokrążenie, dotleniają i odżywiają osłabione cebulki. Pobudzają włosy do szybszego wzrostu i poprawiają ich gęstość. Preparaty należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Efekty są są widoczne po 2-3 miesiącach cierpliwej, systematycznej kuracji.
Łagodne mycie
● Jeśli twoje włosy stają się coraz rzadsze, wsparciem będzie szampon z ekstraktem z pobudzającej krążenie mięty. Jeśli problem nie minie po 2-3 tygodniach, sięgnij po szampon typowo przeciw wypadaniu, który zawiera m.in. ceramidy, proteiny, prowitaminę B5. Składniki odżywcze nie tylko odbudowują włosy, ale też poprawiają mikrokrążenie w skórze głowy. Myjąc głowę, delikatnie ją masuj (to pomaga!).
Odżywki, maski...
● Odżywkę (np. w sprayu) stosuj po każdym myciu - nawilży i doda włosom sprężystości, dzięki czemu będzie wydawało się, że jest ich więcej. Bardziej spektakularnych efektów możesz spodziewać się po zastosowaniu serum i maski. Warunek jest jeden, będą to specjalistyczne preparaty przeciw wypadaniu, które można nakładać na skórę głowy (większość masek można nakładać tylko na włosy)
Moc naturalnych kosmetyków
● Latem słońce i wiatr wysuszają włosy. Pasma stają się łamliwe, słabsze, cieńsze i... zaczynają wypadać. Pomogą domowe kosmetyki. Możesz stosować je 2-3 razy w tygodniu. Maska: lekko podgrzej w garnuszku 1/4 szkl. mleka z połową opakowania świeżych drożdży piekarskich. Rozprowadź półpłynną masę na suchych włosach. Wetrzyj ją też w skórę głowy. Po 15 minutach spłucz i umyj głowę szamponem. Płukanka: Cztery saszetki skrzypu polnego wrzuć do litrowego dzbanka, zalej wrzątkiem i zaparzaj pod przykryciem 10 minut. Chłodnym naparem płucz włosy po myciu.
Ostrożnie z suszarką, lokówką i gumkami
● Gdy włosy są osłabione, nie powinnaś codziennie suszyć ich suszarką (jeśli musisz, unikaj gorącego powietrza), a także stylizować ich za pomocą lokówki, prostownicy, termoloków, czy nawet wałków na rzepy. To osłabia i włosy, i cebulki. Gdy musisz ułożyć fryzurę, rób to za pomocą szczotki - powoli, partiami oddzielaj pasma i modeluj je tak, by nie wkręcały się we włosie szczotki i nie wyrywały. Nie szarp ich i nie ciągnij zbyt mocno.
● Jeśli masz włosy półdługie i długie, nie związuj ich ściśle gumką. Jeśli musisz to zrobić, wybierz specjalną spiralną gumkę, która nie niszczy pasm tak jak np. recepturka. W sytuacji, gdy włosy są osłabione i wypadają, lepiej nosić je swobodnie rozpuszczone.
Ważne wskazówki
● Osłabione włosy źle znoszą chemiczne zabiegi. Pozwól im odpocząć od farbowania. Co z odrostami? Spryskaj je specjalnym sprayem, który je zatuszuje (np. Biokap ). Jest łagodny dla skóry głowy i zmywa się po pierwszym myciu.
● Aby wzmocnić włosy, możesz je też delikatnie szczotkować (pod włos). Rób to codziennie przed snem przez 2-3 min. Skóra głowy będzie mocniej ukrwiona, a cebulki dotlenione. Uwaga, nie jest to zalecane przy włosach przetłuszczających się.