Reklama

Stopy gotowe na lato

Wkrótce je odsłonimy. Zadbajmy więc już teraz, by pięknie wyglądały.

Ważne zmiękczanie

Pierwszym zabiegiem pielęgnacyjnym jest wymoczenie stóp w ciepłej wodzie z mydłem lub solą. Taka kąpiel powinna trwać 10-15 minut. Jeśli naskórek mamy mocno zgrubiały i zrogowaciały, do wody dodajmy starte szare mydło. Ma ono właściwości zmiękczające.

Jeśli nogi nam się pocą, dodajmy do miski dwie łyżki sody oczyszczonej. Możemy też moczyć stopy w wodzie z dodatkiem ziół. Odświeżająco i przeciwgrzybicznie działa napar z szałwii, lawendy, kwiatów nagietka oraz wywar z kory dębu. Zmęczonym stopom pomoże kilkuminutowa kąpiel w letniej wodzie ze szklanką octu jabłkowego.

Reklama

Rada
Aby pięty nie pękały, w czystą, dokładnie osuszoną skórę wetrzyjmy maść z witaminą A. Najlepiej zrobić to wieczorem i nałożyć bawełniane skarpetki.

Bez zgrubień i pęknięć

Po wymoczeniu i osuszeniu stóp pora na usunięcie zgrubień. Nie używajmy do tego celu tarki ani żyletki, bo możemy uszkodzić skórę. Bezpieczniejsze są pilniki. Jeśli mamy spękane pięty, pamiętajmy, aby przesuwać pilnik wzdłuż pęknięć. Po starciu zgrubień pilnikiem gruboziarnistym, polerujemy skórę drobnoziarnistym.

Gładkie i delikatne

Aby zapobiec rogowaceniu naskórka, regularnie, przynajmniej raz w tygodniu, wymoczmy stopy i zetrzyjmy zgrubienia z pięt. Codziennie, po każdym umyciu nóg, nasmarujmy je kremem nawilżającym. A raz na kilka dni nałóżmy na stopy odżywczą maseczkę.

Możemy przygotować ją np. z rozgniecionego na papkę, dojrzałego banana, łyżki płynnego miodu oraz łyżki tłustego twarożku. Pokryte miksturą stopy owińmy folią spożywczą i załóżmy ciepłe skarpety. Po dwudziestu minutach spłuczmy maskę i posmarujmy skórę kremem.

Ważne
Podczas mycia nóg stosujmy peeling z soli i oliwy. Dzięki niemu stopy będą gładkie, a skóra dobrze nawilżona.

Piękne paznokcie

Dopełnieniem pielęgnacji stóp jest obcięcie i pomalowanie paznokci. Obcinamy je prosto, bez wycinania na bokach, bo inaczej będą wrastać. Malujemy na taki kolor, jak paznokcie dłoni. Jeśli są kruche i łamliwe, wcierajmy w płytkę odżywkę wzmacniającą. Możemy kupić gotową w drogerii, np. taką do paznokci dłoni. Ale równie skuteczna jest domowa - z podgrzanej oliwy i soku z cytryny.


Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy