Reklama

Sukienki bandażowe wracają do łask

W latach 90. nosiła ją Cindy Crawford, między rokiem 2007 a 2011 chętnie sięgała po nią znana z dobrego smaku i elegancji Victoria Beckham, można ją było znaleźć w garderobie Kim Kardashian i Jennifer Aniston - sukienka bandażowa. Moda zatacza kolejny krąg i kreacje tego typu znów wracają do łask!

Co to jest sukienka bandażowa?

Sukienki bandażowe to opinające ciało, nierzadko mocno wydekoltowane mini, których charakterystyczną cechą są spódnice wykonane z (lub imitujące) pasy zszytego materiału. Po wieloma względami taki model ubrań może kojarzyć się z bandażami.  Najbardziej znane i noszone przez wielkie gwiazdy sukienki bandażowe wyszły spod ołówków projektantów francuskiego domu mody Hervé Léger. 

Kim Kardashian ogromną fanką sukienek bandażowych

Sukienki bandażowe w latach 90 nosiły między innymi Cindy Crawford i Naomi Campbell. Natomiast w pierwszej dekadzie XXI wieku można było zobaczyć w projektach od Léger między innymi Jennifer Lopez, Victorię Beckham czy Jennifer Aniston. Wielką fanką tego modelu sukienek była Kim Kardashian. Do tego stopnia, że woskowa figura celebrytki w muzeum Madame Tussauds w Nowym Jorku nosiła właśnie w bandażową kreację.

Reklama

Sukienki bandażowe wracają do łask!

Jeśli masz w swojej szafie sukienkę bandażową, to pora ją wyjąć i przewietrzyć. Jeśli jeszcze jej nie masz, czas rozejrzeć się za modelem dla siebie. W Hollywood pojawiają się bowiem symptomy, które każą przypuszczać, że w 2022 roku tego typu projekty od Léger będą rozchwytywane.

Jedne z najpopularniejszych stylistów gwiazd - Law Roach zasugerował już w sierpniu taki model sukienki hollywoodzkiej gwieździe Tiffany Haddish.

Po niezwykle silnym trendzie na ubrania inspirowane latami 90, w modzie coraz częściej zaczynają pojawiać się projekty rodem z początków XXI wieku. Być może po bandażowych sukienkach przyjdzie czas na "biodrówki", welurowe spodnie, ogromne naszyjniki czy topy niczym delikatne haleczki. Czy 2022 rok będzie należał do lat 2000? Przekonamy się niebawem.

***

Zobacz także:

Kiedyś wyśmiewane, dziś znów są hitem. Modne fryzury z lat 90.

Ikony mody lat 90.

Efektowny makijaż w 15 minut – krok po kroku!

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: sukienka | moda lat 2000 | trendy w modzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama