Reklama

Tych kolorów paznokci lepiej unikać po 50-tce. Bezlitośnie postarzają dłonie

Nie od dziś wiadomo, że modny kolor paznokci optycznie odmładza dojrzałe dłonie. Przed pójściem do kosmetyczki trzeba jednak uświadomić sobie, że nie wszystkie odcienie lakierów pasują każdej kobiecie. Aby efekt był zadowalający, barwa kosmetyku nie może gryźć się z tonem naszej skóry. Wyjaśniamy więc, jak dobrać kolor paznokci do dłoni i podajemy listę kolorów paznokci, które postarzają panie po 50-tce.

 • Z wizerunkiem możemy eksperymentować niezależnie od wieku. Udając się do kosmetyczki, powinniśmy jednak pamiętać, że dłonie to nasza wizytówka. Niestety skóra w tym miejscu wraz z wiekiem zaczyna wiotczeć i się przebarwiać

 • Udany manicure sprytnie odwraca uwagę od naszych mankamentów, jednak są również kolory paznokci, które postarzają. Żadna kobieta nie chce celowo dodawać sobie lat, dlatego warto mieć świadomość, o jakie zabiegi lepiej nie prosić manicurzystki. Jakie kolory paznokci postarzają dłonie?

Reklama

 •  Wyjaśniamy, jakich błędów lepiej nie popełniać i podpowiadamy, jak dobrać kolor paznokci do dłoni tak, aby prezentować się idealnie

Jak dobrać kolor paznokci do dłoni? Kluczowe znaczenie ma odcień naszej skóry

Kobiety, które zastanawiają się, jak dobrać kolor paznokci do dłoni, na samym początku powinny określić jej główny odcień i temperaturę. Posiadając podstawową wiedzę na temat, w salonie kosmetycznym będziemy w stanie wybierać dla siebie wyłącznie te lakiery, które podkreślą nasze naturalne piękno. 

 • Jasna karnacja w ciepłym tonie

Polki często posiadają karnację, charakteryzującą się jasnym odcieniem skóry. Jeśli jednak subtelnie wpada ona w beże, a przez skórę przebijają zielonkawe żyły, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z ciepłą tonacją. Jak dobrać kolor paznokci do dłoni, które tak wyglądają?

Piękno jasnej karnacji w ciepłym tonie podkreślą modne kolory paznokci 2023 w odcieniach: złotych, nude, ciepłych brązach wpadających w rudości. Wskazane są również kontrasty, o ile dana barwa posiada żółtawy pierwiastek.

 • Blada, porcelanowa skóra

Jeśli skóra jest bardzo jasna, opala się na czerwono, a jej tony subtelnie wpadają w różowy kolor, to znak, że posiadamy cerę o kolorystyce chłodnej porcelany. Możemy być tego całkowicie pewne, jeśli dodatkowo przebijają przez nie również żyłki w odcieniach błękitu. 

Jak dobrać kolor paznokci do dłoni w tonach zimnych? Na pewno nie będą pasować tutaj barwy wpadające w żółć czy pastele, które zlewają się z karnacją. Wybierać należy za to odcienie chłodne, a także ciemne czerwienie, fiolety i intensywnie nasycone róże. 

 • Skóra neutralna

Jeśli nasza skóra nie wpada wyraźnie w ciepłe ani zimne, to najprawdopodobniej jej odcień jest mieszany. Kobiety posiadające "średnią" karnację zazwyczaj nie mogą jednoznacznie stwierdzić, czy przebijające się przez dłonie żyłki są zielonkawe czy błękitne. Raczej nie zdarzają im się również poparzenia słoneczne. 

Modne kolory paznokci 2023 dla pań ze skórą neutralną to mocne róże, pomarańcze i czerwienie. Niekorzystne są za to granaty i szarości, które odejmują skórze blasku i podkreślają jej niedoskonałości. 

 • Śniada karnacja

Jest zdecydowanie najciemniejsza i jednocześnie najbardziej uniwersalna, jeśli chodzi o dopasowywanie modnych kolorów lakierów do paznokci. Pasuje do niej większość odcieni, za wyjątkiem brązu, który może zlewać się z kolorystyką skóry dłoni. 

Świetnie sprawdzają się za to neutralne barwy, czerwień i fiolety. Jeśli mamy śniadą karnację, to do naszych dłoni z uwagi na kontrast pasować będą również pastele. To wyjątek od reguły (niezależnie od wieku, choć skóra dojrzała powinna ich raczej unikać).

French i klasyczna czerwień pasują wszystkim kobietom, niezależnie od karnacji, choć oczywiście stylistka powinna doradzić nam poziom intensywności danego odcienia.

Może cię zainteresować: Śliwkowe paznokcie. Wielki hit nadchodzącej zimy

Jakie kolory paznokci postarzają dłonie? Najgorsze odcienie dla kobiet po 50-tce

Panie w dojrzałym wieku, muszą mieć świadomość, jakie kolory paznokci postarzają dłonie najbardziej. Oczywiście nie oznacza to kategorycznego sięgania po zdobne akcenty w danym odcieniu. Jest to jedynie sugestia, czego unikać w stylizacji paznokci po 50-tce.

 • Jasny błękit - teoretycznie pasuje do karnacji w chłodnym odcieniu, jednak w dojrzałym wieku nawet tutaj może zacząć dodawać nam lat. Podkreśla naczynka, żyłki, przebarwienia i zmarszczki. Zwłaszcza, jeśli wybrałyśmy dla intensywny, niebieski odcień. Dla pań o ciepłej kolorystyce skóry błękit jako taki kolor paznokci jest kategorycznie zakazany.
 • Kanarkowa żółć - to modny kolor paznokci zwłaszcza latem, ale pasuje nielicznym. U pań z jasną, słowiańską cerą lub skórą w średniej kolorystyce nie prezentuje się dobrze. Podkreśla suchość skóry dojrzałej. Zwłaszcza , jeśli lakier do paznokci jest bardzo błyszczący. 
 • "Zgniła zieleń" - zieleń to elegancki odcień, jednak z dojrzałą urodą znacznie lepiej niż zieleń w odcieniu "zgniłym" czy pastelowym komponują się odcienie klasyczne - np. butelkowa zieleń. Te jasne najczęściej wyglądają dość infantylnie i podkreślają mankamenty skóry kobiet w średnim wieku. Zbyt ciemne zaś pozbawiają dłonie blasku.

Sprawdź: Jakie paznokcie na Andrzejki 2022. Poznaj tegoroczne trendy

Inne kolory paznokci, które postarzają. Nigdy nie proś o nie w salonie kosmetycznym

Poza wyżej wymienionymi, wyróżniamy również oczywiście inne kolory paznokci, które postarzają. Wiele zależy oczywiście od wcześniej wspomnianego typu urody. To, co u jednej z nas wygląda niekorzystnie, u drugiej może prezentować się obłędnie. Do najbardziej problematycznych odcieni w stylizacji paznokci dojrzałych kobiet zaliczamy jednak najczęściej:

 • chłodne brązy - podkreślają niedoskonałości skóry,
 • granaty - mogą przytłaczać dojrzałą urodę kobiet po 50-tce,
 • odcienie szarości - odejmują dłoniom blasku i kolorytu,
 • bardzo jasne i ciemne fiolety - działają podobnie jak błękity,
 • kolory neonowe - są infantylne, dopuszczalne jedynie latem.

Czytaj również:

Jak usunąć super glue z palców? Skuteczne sposoby

Po śmierci przyjmie cię kosmetyczka

Zobacz także: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: paznokcie | manicure
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama