Reklama

Tych rzeczy nie należy wkładać do zmywarki!

Nie da się ukryć, że posiadanie zmywarki to spore ułatwienie. Zamiast myć wszystko ręcznie, można po prostu uruchomić urządzenie i poczekać, aż brudne szklanki i talerze "umyją się same". Są jednak takie rzeczy, których nie powinnyśmy wkładać do zmywarki.

Chociaż posiadanie zmywarki w domu ma wiele zalet, okazuje się, że nie wszystko powinno się do niej wkładać. Często popełniamy te błędy nieświadomie, nie wiedząc, że w ten sposób niszczymy swoje naczynia i akcesoria kuchenne. 

Jeżeli więc mamy w domu kosztowną zastawę po prababci lub inne cenne naczynia, lepiej nie myjmy ich w zmywarce, tylko róbmy to ręcznie, aby przetrwały jak najdłużej. 

Mimo że wkładanie plastikowych naczyń do zmywarki może wydawać się absurdalne, okazuje się, że wiele osób naprawdę to robi. Niestety najczęściej prowadzi to do ich odkształcenia, przez co nie nadają się już do użytku. 

Reklama

Nie powinno się także myć w zmywarce akcesoriów z powłoką teflonową, bo konsekwencją tego prawdopodobnie będzie jej zniszczenie.

  

Jak obchodzić się ze sztućcami?

Większość z nas regularnie wkłada też do zmywarki noże. Nic dziwnego, w końcu mycie ich ręcznie nie jest najprzyjemniejszą czynnością. Włożenie ich do urządzenia nie należy jednak do najlepszych pomysłów, bo wtedy mogą się one szybciej stępić.

Podobnie jest z drewnianymi akcesoriami, które, z powodu wpływu zbyt wysokiej temperatury, szybko się niszczą. 

Zobacz także:


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: zmywarka | dom | akcesoria

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy