Reklama

Reklama

Usta: Jak ująć im lat

Pielęgnację ust rozpocznij od ich wygładzenia. Przesuszone i spierzchnięte nie wyglądają dobrze. Peeling możesz kupić w drogerii albo przygotować w domu. Wymieszaj łyżkę brązowego cukru z łyżeczką oliwy oraz łyżką soku z cytryny lub pomarańczy.

Nałóż papkę na wargi i masuj palcem, okrężnymi ruchami, 3–5 minut. Możesz użyć miękkiej szczoteczki do zębów. Masaż pobudzi krążenie i produkcję kolagenu, który odpowiada za jędrność ust. Potem zmyj peeling chłodną wodą.

Dobrze nawilżone

Na odwodnionych wargach szybciej tworzą się zmarszczki. Chroń usta przed przesuszeniem, aby długo wyglądały młodo. Na spierzchnięte nakładaj miód. Pozostaw na kilka minut, a następnie obliż wargi. Doskonałe właściwości nawilżające i wygładzające mają też olejki oraz świeży sok z aloesu. Odetnij kawałek liścia, przekrój go wzdłuż i posmaruj usta miąższem.

Reklama

Bez zmarszczek palacza

Najbardziej postarzające są zmarszczki wokół ust. Najwcześniej powstają u osób palących papierosy, ale z wiekiem wszyscy jesteśmy na nie podatni. Aby opóźnić ten proces, często się uśmiechaj. Pomogą także specjalne ćwiczenia.

Zaciśnij usta w taki sposób, aby czerwień wargowa stała się niewidoczna. Utrzymaj napięte mięśnie przez 10 sekund. Rozluźnij. Ściągnij usta w dziubek, jakbyś chciała kogoś pocałować.

Wytrzymaj 10 sekund. Teraz je rozchyl i staraj się wysunąć jak najdalej do przodu. Policz do dziesięciu. Każde ćwiczenie powtórz 3-4 razy. Wykonuj je codziennie, a szybko zobaczysz efekt.

Dobre rady

Jeśli często pękają ci kąciki ust, jedz więcej produktów bogatych w cynk. Dużo tego pierwiastka mają pestki dyni, kapusta i ogórki.

Codziennie pod ochronąNoś w torebce ochronną pomadkę i smaruj nią usta kilka razy dziennie. Zapobiegniesz w ten sposób wysychaniu i pierzchnięciu warg. Jeśli używasz kolorowej szminki, szukaj takiej, która oprócz właściwości upiększających ma także pielęgnujące.

Na bolesne pęknięcia zastosuj sok z zielonego ogórka. Przyspiesza gojenie ranek i bardzo dobrze nawilża. Możesz go wymieszać z łyżeczką tłustego twarogu lub gęstego, naturalnego jogurtu. Obydwa produkty również mają właściwości kojące i regenerujące.

Zobacz także:

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy