W strefie relaksu: Piękne ciało

​Nie musisz daleko wyjeżdżać ani dużo wydawać. Salon odpoczynku z powodzeniem urządzisz we własnej łazience. Wystarczą odpowiednie kosmetyki i trochę wolnego czasu.

Czasami prosty zabieg potrafi wiele zdziałać
Czasami prosty zabieg potrafi wiele zdziałać123RF/PICSEL

Seans w wannie odpręża i upiększa

Nic tak nie relaksuje jak ciepła kąpiel. Odpowiednio przy- gotowana ukoi zmysły, stanie się też ważnym elementem intensywnej pielęgnacji. 

Spa to nie tylko znana belgijska miejscowość uzdrowiskowa, ale także skrót: sanus per aquam - co oznacza: "zdrowie dzięki wodzie".

Świetnym dodatkiem do kąpieli są oleje nawilżające (kokosowy, arganowy), jak i te o działaniu aromaterapeutycznym. Odprężające zapachy to lawenda i wanilia. Niwelują napięcie, ułatwiają zasypianie.

Pamiętaj o produktach spożywczych. Miód i mleko odżywiają skórę i rozjaśniają ją. Została Ci resztka wina z kolacji? Nie wylewaj go, a dodaj do wanny. Pielęgnuje i odmładza skórę.

Kąpiel ziołowa to też dobry pomysł na relaks. Do wanny wystarczy dodać przecedzony napar z szałwii czy rumianku. 

Stwórz sobie dobre warunki do odpoczynku. Włącz ulubioną muzykę, zapal świecę zapachową; wzmocni efekt aromaterapeutyczny. Pod głowę połóż ręcznik. Kąpiel nie może być zbyt gorąca (max. 37˚C) i nie powinna trwać dłużej niż pół godziny. 

Maski - ukierunkowana pielęgnacja

Naskórek jest złuszczony, a pory otwarte po ciepłej kąpieli. To dobry czas, by "nakarmić" całe ciało.

Twoja skóra jest teraz gotowa na przyjęcie maksymalnej ilości składników odżywczych. Pora na wysoko skoncentrowane maski. Występujące w nich składniki są mocniejsze i mają większe stężenia niż te w kremach czy balsamach. Zwróć uwagę na takie substancje aktywne jak algi morskie, witaminy, wyciągi z owoców czy roślin.

Sama najlepiej znasz potrzeby swojej skóry. Dlatego wybierz maskę, która odpowie na nie w najlepszy sposób, np. odżywczą, antycellulitową, regenerującą czy łagodzącą. Stosuj je zgodnie z instrukcją. Niektóre z nich wymagają owinięcia jakiejś partii ciała folią. Czas działania tych kosmetyków także wykorzystaj na relaks. 

Maseczkę na twarz, szyję i dekolt nałóż jeszcze w trakcie kąpieli. Unosząca się para wodna sprawi, że maska szybko nie wyschnie i dłużej będzie aktywna. To dobry pomysł, jeśli preparaty, które stosujesz, są na bazie naturalnej glinki.

Maseczkę na szyję i dekolt bez trudu przygotujesz sama: jedno białko jajka zmieszaj z łyżką miodu i 4 łyżkami drobno zmielonego twarogu. Papkę nanieś na szyję i dekolt, po 20 minutach spłucz ciepłą, ale nie gorącą wodą. Skóra będzie nawilżona i odżywiona. Wygładzenie zapewni dekoltowi maska z ziemniaka: jednego dużego ugotowanego ziemniaka zmiksuj w blenderze z 2 łyżkami mleka. Nałóż na oczyszczoną skórę na 20 minut. 

Najlepsza odnowa - piling

To nie tylko sposób na porządne oczyszczenie i wygładzenie skóry. Peeling przygotowuje ją do dalszych zabiegów i wzmaga jej regenerację. Zabieg ten przeprowadzony prawidłowo, bez pośpiechu, intensyfikuje odczucie relaksu i odpoczynku. 

Zalet regularnie wykonywanego peelingu ciała jest wiele: poprawia krążenie krwi i limfy, ujędrnia skórę, zapobiega też wrastaniu włosków po depilacji.

Są różne rodzaje peelingów. Do ciała, a także do stóp, najlepiej używać gruboziarnistych: solnych, cukrowych lub z innymi naturalnymi drobinkami ścierającymi - np. z pestek moreli czy łupin orzechów. Unikaj tych syntetycznych; nie służą ani Tobie, ani środowisku. A jeśli zależy Ci na oszczędności czasu, wybierz peelingujący żel pod prysznic. Do zabiegów tego typu warto użyć naturalnej gąbki luffa lub rękawicy sizalowej.

Aby wygładzić delikatną skórę dekoltu czy biustu, użyj peelingu drobnoziarnistego. Sprawdzi się ten z fusów z kawy. Wystarczy dodać je do żelu pod prysznic.

Masz wrażliwą skórę? Wybierz peeling enzymatyczny - bez drobinek, za to z enzymami o działaniu złuszczającym.

Warto przedłużyć wykonywanie peelingu o kilka minut i połączyć go z masażem. Ruch powinien zawsze odbywać się w kierunku serca, od stóp ku górze. Przy masażu rąk zacznij od dłoni i kieruj się w stronę ramion. Taki zabieg poprawia krążenie krwi i pobudza układ limfatyczny. To pomaga organizmowi oczyścić się z toksyn i przeciwdziała cellulitowi. 

Na Żywo
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas