Reklama

Reklama

Włóż skórkę po cytrynie do zmywarki. Co się stanie?

Przygotujesz z niej ekologiczny spray czyszczący, peeling do ciała lub pachnącą saszetkę do szafy. Skórka z cytryny, choć zazwyczaj ląduje w koszu na śmieci, ma mnóstwo zastosowań i warto mieć ją zawsze pod ręką.

Cytryna znana jest ze swoich odkażających, przeciwgrzybiczych i przeciwutleniających właściwości. Nasze babcie używały jej do czyszczenia czajników, wybielania plam i odświeżania lodówki. Dziś, na fali mody na "zero waste" i powrotu do natury te proste, domowe triki zyskują na popularności. Co się stanie, gdy skórkę po cytrynie umieścimy w zmywarce do naczyń? 

Z domowej zmywarki wydobywa się czasem nieprzyjemny, drażniący zapach. By temu zapobiec, wystarczy umieścić w niej skórkę od cytryny i włączyć odpowiedni program. 

Reklama

Skórka zlikwiduje nieprzyjemny zapach, a dodatkowo pomoże pozbyć się osadów ze szklanek i sztućców. Ten prosty, domowy trik to świetny sposób na dokładną dezynfekcję naczyń i urządzenia, a przyjemny, cytrusowy zapach sprawi, że każda chwila spędzona w kuchni będzie jeszcze przyjemniejsza. 

***
Zobacz również:


Nietypowe zastosowanie gąbki do naczyń. Włóż ją do lodówki!

Co z domowymi roślinami, gdy jesteś na urlopie?

Mrówki w domu: Jak się ich pozbyć?

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy