Reklama

Reklama

Wybrano Miss Supranational! Kto zdobył tytuł najpiękniejszej?

W piątkowy wieczór w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu odbył się finał konkursu Miss Supranational 2022. Reprezentująca Polskę Agata Wdowiak galę opuściła bez tytułu. Korona najpiękniejszej trafiła do reprezentantki RPA, Laleli Mswane.

 

Wybory Miss Supranational – stroje narodowe i kąpielowe

W piątkowy wieczór w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu o tytuł Miss Supranational rywalizowało prawie 70 kandydatek z całego świata. Polskę w zmaganiach reprezentowała Miss Polski 2021, Agata Wdowiak.

Kandydatki z całego świata musiały zmierzyć się w kilku tematycznych kategoriach. Jedną z nich była m.in. prezentacja w strojach narodowych. O kreację Agaty Wdowiak zadbała Patrycja Kujawa, która przygotowała dla polskiej modelki wyjątkowo widowiskowy strój, inspirowany szatami polskich królów. Patrycja Kujawa na ręcznie drapowany płaszcz zużyła około 200 metrów tkanin. Przygotowanie samego gorsetu i karczku zajęło jej ponad miesiąc. Wyszyty ponad dwoma tysiącami różnych kamieni gorset sprawia wrażenie zbroi z biżuterii. Ręcznie malowane buty i kryształowa korona dopełniają całości stroju, który składa się z siedmiu części.

Reklama

Kandydatki do tytułu Miss Supranational prezentowały się jurorom również w strojach kąpielowych. "Finalistki pochwaliły się zgrabnymi figurami w rytm utworów <<Cambia el Paso>> Jennifer Lopez oraz <<Fading Like a Flower>> Roxette. Temperatura w nowosądeckim amfiteatrze rosła z każdą minutą" - czytamy na stronie organizatora.

Panie pokazały się także w strojach wieczorowych oraz musiały odpowiedzieć na pytanie: "Dlaczego to właśnie ty powinnaś zdobyć tytuł"?  - Miss Supranational to nie tylko konkurs piękności, ale też platforma, która pozwala zmieniać świat. Zmiana klimatu jest dla mnie przerażającym zjawiskiem i problemem. Jako miss zrobię wszystko, żeby udowodnić, że to prawda - mówiła reprezentantka Polski. 

Miss Supranational 2022 - kto zdobył koronę najpiękniejszej?

Kandydatki do tytułu oceniało jury w składzie: Chanique Rabe z Namibii - Miss Supranational 2021, Vari Vargas - Mister Supranational 2021, Marcelina Zawadzka - prezenterka i dziennikarka, Monika Lewczuk - piosenkarka i autorka tekstów, Anntonia Porsild - Miss Supranational 2019, Gerhard Parzutka - Prezydent Nowej Sceny i organizacji Miss Supranational, Valeria Vazquez Latorre - ambasadorka marki Jubiler Schubert oraz Doda - piosenkarka, jedna z gwiazd, które wystąpiły podczas piątkowej gali.

Jurorzy koronę Miss Supranational przyznali reprezentującą RPA Laleli Mswane. Kolejne miejsca na podium przedstawiały się następująco: I Wicemiss: Praewwanich Ruangthong (Tajlandia), II Wicemiss: Huynh Kim Duyen (Wietnam), III Wicemiss: Adinda Cresheilla (Indonezja), IV Wicemiss: Ismelys Velasques (Wenezuela).

Reprezentantka Polski, Agata Wdowiak, odpadła tuż przed zakończeniem konkursu, nie dostając się do finałowej piątki.

Gala Miss Supranational była nie tylko konkursem piękności, ale również artystycznym show. Wieczór uświetniły występy Dody oraz Danzela - zwycięzcy 16. Edycji muzycznego show Polsatu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Imprezę prowadzili Anita Jones i Martin Fitch. Za reżyserię gali odpowiedzialni byli Samuel Jaśko i Joanna Majorkiewicz.

Festiwal Piękna w Telewizji Polsat

Wybory Miss Supranational są częścią Festiwalu Piękna. W ramach wydarzenia zaplanowano jeszcze sobotnie wybory Mistera Supranational oraz wybory Miss Polski. Wydarzenia relacjonuje Telewizja Polsat.

Gale konkursów można oglądać:

Mister Supranational: sobota, 16 lipca, godz. 20

Miss Polski: niedziela, 17 lipca, godz. 20

 

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Miss Supranational 2022 | Agata Wdowiak | Miss Polski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy