Wyglądaj pięknie i czuj się młodo!

Menopauza? To naturalny etap w życiu każdej kobiety! Wciąż możesz być atrakcyjna i zadbana, bo... zależy to wyłącznie od ciebie! Oto na co warto zwrócić uwagę.

Noe martw się zmarszczkami. Jest sporo sposobów na to, by świetnie wyglądać
Noe martw się zmarszczkami. Jest sporo sposobów na to, by świetnie wyglądać123RF/PICSEL

Rozświetlona cera każdego dnia

Nie rezygnuj z makijażu - dzięki niemu twarz wygląda promiennie i młodo. Dobierz jednak kosmetyki, które polecane są kobietom dojrzałym i stosuj je z umiarem.

Aby zatuszować mankamenty cery, używaj podkładu w emulsji. Wybierz kosmetyk z dodatkiem kolagenu, którego teraz skórze szczególnie brakuje. Podkład może być ujędrniający (jeśli masz skórę mało elastyczną, cienką) lub rozświetlający (dla szarej i matowej). Unikaj gęstych, kryjących podkładów i kosmetyków w kompakcie. Jedne i drugie wysuszają skórę, osadzają się w zmarszczkach, jeszcze bardziej je podkreślając.

Powieki maluj pastelowymi cieniami o neutralnych barwach - zbliżonych do odcienia skóry (beże, przybrudzone róże, jasne brązy). Używaj brązowego tuszu do rzęs.

Wybierz satynową, nawilżającą pomadkę o tłustej konsystencji - usta staną się pełniejsze, a kontur i kolor warg bardziej wyrazisty. Idealny odcień to zgaszony róż, koral.

Kiedy pomoże serum?

Jeśli skóra jest przesuszona, zmęczona, ma poszarzały odcień lub przebarwienia, sięgnij po serum. Nadaje ono twarzy świeży wygląd - intensywnie nawilża skórę, rozjaśnia i spłyca zmarszczki. Ten kosmetyk ma bardziej skoncentrowane składniki niż krem, dlatego już po 2-3 tygodniach kuracji widać poprawę. Serum, np. z kwasem hialuronowym, witaminami C i E czy aminokwasami możesz stosować codziennie jako samodzielny kosmetyk lub pod krem - rano i/lub wieczorem. Serum z retinolem wypróbuj jako ekstrakurację, np. dwa razy w roku - wiosną i jesienią, gdy skóra jest w gorszej kondycji po sezonie zimowym i letnim.

Pod oczy i wokół ust stosuj specjalne serum, tzw. wypełniacz lub korektor zmarszczek.

Pielęgnacja w rytmie 24 h

Zmniejszająca się w organizmie ilość estrogenów, niedobór kolagenu i kwasu hialuronowego sprawiają niestety, że zmarszczki pogłębiają się, skóra staje się cieńsza i bardziej wiotka, owal traci ładny kształt. Dlatego dbaj o siebie... przez całą dobę! Stosuj kremy na dzień i na noc, dobierając je do wieku oraz potrzeb skóry (50+, 60+). Skórę pobudzą do odnowy, zregenerują i wzmocnią zawarte w nich m.in.: retinol, witamina D, proteiny, peptydy, kwas hialuronowy, ceramidy, oleje roślinne, kolagen, koenzym Q10, wapń, fitohormony. W upalny dzień, przed wyjściem z domu, koniecznie nakładaj dodatkowo na twarz i dekolt krem ochronny (filtr co najmniej 30).

Dekolt i... sposoby na zagniecenia

Budzisz się rano i widzisz odciśnięte ślady poduszki i nieładne zagniecenia skóry? Rano wklep w szyję i dekolt ten sam krem, którego używasz do twarzy. Wieczorem sięgaj po krem specjalnie przeznaczony do szyi i dekoltu, który intensywnie nawilża, przywraca skórze elastyczność i gęstość, ujędrnia ją i wygładza. Wystarczy zastosować czterotygodniową kurację, by skóra stała się zdecydowanie jędrniejsza.

Po zakończeniu kuracji, dla podtrzymania efektów, raz w tygodniu, najlepiej wieczorem, rób domowy regenerujący okład z oliwy i witamin A+E, który dodatkowo natłuści skórę i wzmocni ją. Lekko podgrzej oliwę, dodaj 2 rozgniecione kapsułki z wit. A+E, nasącz gazę i rozłóż ją na szyi i dekolcie. Po 30 minutach zmyj okład ciepłą wodą.

Łagodne oczyszczanie plus odmładzający masaż

Do demakijażu skóry dojrzałej niezbędny jest kosmetyk delikatny i skuteczny - taki jak płyn micelarny. Zrezygnuj z mycia twarzy wodą z kranu, bo może ją przesuszyć i uwrażliwić. Jeśli przyzwyczaiłaś się do oczyszczania twarzy wodą, stosuj przegotowaną lub mineralną.

Codziennie podczas wieczornej toalety znajdź chwilę na masaż twarzy (wykonuj go opuszkami palców, zataczając kółeczka). Zacznij od brody, przesuwając się w górę - ku policzkom, a następnie skroniom.

Zadbane dłonie bez plamek

Raz w tygodniu stosuj peeling, by złuszczyć martwy naskórek, wygładzić i rozjaśnić dłonie (o tej porze roku mogą mieć przesuszony, zszarzały na kostkach i wokół paznokci naskórek oraz więcej ciemnych plamek). W codziennej pielęgnacji dłoni najważniejszy jest jednak krem. Po każdym umyciu i osuszeniu rąk wcieraj kosmetyk np. z mocznikiem, d-panthenolem, rumiankiem albo rozjaśniające serum z kwasami AHA. Przed szkodliwym działaniem słońca ochroni krem z filtrem - SPF 30 lub 50.

Nawilżone, jędrne ciało

W okresie menopauzy komórki skóry regenerują się dwa razy wolniej - to dlatego jest ona tak podatna na odwodnienie i utratę elastyczności. Aby ciało na dłużej zachowało jędrność, było miękkie i gładkie, stosuj dwa razy dziennie balsam wzbogacony np. algami, koenzymem Q10, masłem shea i witaminami. Pośladki i uda smaruj kosmetykami modelującymi, np. z minerałami, kofeiną i wyciągiem z bluszczu, które napinają skórę.

Łagodne oczyszczanie plus odmładzający masaż

Do demakijażu skóry dojrzałej niezbędny jest kosmetyk delikatny i skuteczny - taki jak płyn micelarny. Zrezygnuj z mycia twarzy wodą z kranu, bo może ją przesuszyć i uwrażliwić. Jeśli przyzwyczaiłaś się do oczyszczania twarzy wodą, stosuj przegotowaną lub mineralną.

Codziennie podczas wieczornej toalety znajdź chwilę na masaż twarzy (wykonuj go opuszkami palców, zataczając kółeczka). Zacznij od brody, przesuwając się w górę - ku policzkom, a następnie skroniom.

Najlepszy sposób na malowanie ustInteria DIY
Twoje Imperium
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas