Reklama

Wygładzaj zmarszczki pod oczami

Mogą pojawić się już po 25. roku życia. I chociaż często dodają uroku, lepiej, żeby nie były zbyt głębokie.

Dlaczego i jak temu zapobiec

Pierwsze pojawiają się tzw. kurze łapki. Są to drobne zmarszczki w kącikach oczu lub bezpośrednio pod oczami. Skóra w okolicach oczu jest bardzo wrażliwa, poza tym marszczy się, gdy się śmiejesz czy mrużysz oczy, bo razi cię światło. Do powstawania zmarszczek w przyspieszonym tempie przyczyniają się: promienie UV oraz nieodpowiednia pielęgnacja, np. rozciąganie skóry.

W zapobieganiu pomogą kosmetyki oraz dobre nawyki. Podczas demakijażu wacik przesuwaj od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Używaj na co dzień kremów pod oczy. Noś okulary przeciwsłoneczne (z filtrami UV i atestami). 

Reklama

Naturalna i tania kuracja

Maseczka z kurzego białka. To najprostszy, ale bardzo skuteczny sposób na wygładzenie drobnych zmarszczek pod oczami. Ubij na sztywno białko jajka. Nałóż na skórę dookoła oczu. Zmyj delikatnie, nie naciągając przy tym skóry, po 15 minutach. 

Płatki z witaminą E

Wymieszaj zawartość trzech kapsułek witaminy E, dodaj 2 łyżeczki jogurtu naturalnego, 1/2 łyżeczki płynnego miodu i kroplę soku z cytryny. Nasącz tym przecięty na pół płatek kosmetyczny. Ułóż pod oczami i pozostaw na 10 minut. Po tym czasie usuń płatki, a pozostałości maski zmyj letnią wodą. 

Jak nakładać krem

Ważna jest systematyczność. Krem nakładaj na wysokości oczodołów i poniżej brwi. Zacznij od skóry pod oczami. Opuszkiem palca serdecznego nanieś kosmetyk w kilku miejscach od zewnętrznego kącika do środka. Delikatnie wklepuj krem, przesuwając palcem w kierunku wewnętrznym (do nosa). Gdy dojdziesz do wewnętrznego kącika oczu, przejdź do łuku brwiowego. Nałóż punktowo krem. Delikatnie wklepuj krem opuszkami palców

Zobacz także:


Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy