Reklama

Reklama

Wyproś insekty z domu

Mrówki, muchy, pająki czy komary to szczególnie uciążliwi intruzi w naszym domu. Nie musimy jednak znosić ich obecności.

Zdradzimy wam sposoby, jak się z nimi pożegnać.

Bariera na mrówki

Mrówki nie przekraczają nigdy linii kredy. Trzeba więc nią obrysować miejsca, w których te owady się pojawiają. To zdecydowanie przeszkodzi im w wędrówkach. Podobnie zadziała kawałek węgla drzewnego i rozsypanie na drodze mrówek soli kuchennej.

Żegnamy pająki

Aby zniechęcić pająki do tkania pajęczyn w zakamarkach naszego domu, rozłóżmy tam liście pomidorów. Pająki zdecydowanie nie lubią tego zapachu. Tak samo obrzydliwa jest dla nich (i innych pajęczaków) woń cytryny. Należy pokroić ją w plasterki i "posmarować" nimi futryny, framugi i progi.

Reklama

Pająki także nie lubią zapachu mięty. Dlatego, by je odstraszyć, warto stosować olejek miętowy rozcieńczony z wodą. Takim roztworem spryskujemy miejsca, w których pojawiają nieproszeni goście.

Komary i muchy

Nie lubią zapachu świeżej mięty, macierzanki, bazylii, tymianku, lawendy. Ustawmy doniczki z tymi ziołami na parapecie. Będą tworzyły naturalna barierę dla komarów. Możemy też powiesić na framugach okien suszone kwiaty dzikiego bzu - komary tej woni wręcz nie cierpią. Tak jak komary, odstraszamy także muchy, stawiając na parapecie okna w kuchni doniczki ze świeżą bazylią i miętą.

Na te owady odstraszająco działa także olejek lawendowy - nasączmy nim waciki kosmetyczne i włóżmy je do np. słoiczka (nie zakręcajmy go). Postawmy słoik na parapecie czy na szafce.

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy