Reklama

Zabieg HIFU: Na czym polega?

Zabieg HIFU to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jest w stanie poprawić elastyczność skóry oraz zredukować zmarszczki. Wszystko to za pomocą ultradźwięków. Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu HIFU?

Na czym polega zabieg HIFU?

HIFU to skrót od słów high-intensity focused ultrasound, co oznacza skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. 

Zabieg HIFU opiera się na wykorzystaniu wiązki fali ultradźwiękowej. Za jej pomocą jest możliwe doprowadzenie do ruchu i tarcia komórek. W ten sposób generują ciepło, a to prowadzi do mikro poparzeń wewnątrz tkanki. W ten sposób pod skórą dochodzi do regeneracji i odbudowy tkanek. 

Zabieg HIFU najczęściej jest wykonywany na twarzy i szyi. Za jego pomocą można zwiększyć produkcję elastyny oraz kolagenu. Skóra staje się wygładzona, a także dochodzi do poprawy jej napięcia. 

Reklama

Jakie są efekty?

Maksymalne efekty zabiegu są widoczne po dwóch lub trzech miesiącach. Utrzymują się od 18 miesięcy do nawet dwóch lat.     

Po zabiegu HIFU można liczyć na zagęszczenie skóry i zmniejszenie wiotkości. Ponadto zauważalne jest uelastycznienie, ujędrnienie skóry na szyi i policzkach, a także redukcja zmarszczek. 

Czy zabieg HIFU jest dla każdego?

Istnieje kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu HIFU. Można do nich zaliczyć m.in. stany zapalne oraz skórne, a także opryszczkę w miejscu wykonywania zabiegu. Przeciwwskazaniem jest także ciąża, choroby serca oraz choroba nowotworowa. 

Czytaj więcej:

Gorzka sól epsom. Właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Chciała idealne ombre hair. Trauma po wizycie u fryzjera

Taki makijaż postarza. Nie popełniaj tych błędów

Zobacz także:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy