Reklama

​Zapomnij o olejowaniu włosów. Czas na kremowanie

Choć zabieg olejowania włosów przez lata zyskał sporą rzeszę zwolenniczek, ma jednak swoje słabe strony. Można do nich zaliczyć nieprzyjemną aplikację produktu i trudności ze zmyciem olejów z głowy. Jest na to rada - kremowanie włosów.

Ten mniej popularny zabieg pielęgnacyjny powoli przekonuje do siebie coraz więcej kobiet. Dzięki kremowaniu włosów można osiągnąć podobne efekty co w przypadku olejowania. Nowa metoda ma jeszcze więcej zalet.

Lepsze niż oleje

Tak jak w przypadku każdej pielęgnacji - kluczem do sukcesu jest systematyczność. Specjaliści radzą, by kremowanie włosów planować co trzy-cztery dni. Wtedy efekty będą najbardziej spektakularne. Dzięki kremowaniu włosów suche pasma staną się nawilżone i błyszczące. To zabieg szczególnie polecany w przypadku włosów rozjaśnianych, zniszczonych gorącym powietrzem suszarki czy zbyt częsty farbowaniem. Kremowane włosy będą bardziej odżywione, miękkie i przestaną się puszyć.

Reklama

Jeśli obawiasz się, że krem obciąży włosy, możesz odetchnąć z ulgą. Kremowanie, choć daje podobne efekty co olejowanie włosów, ma zdecydowanie mniej wad. Począwszy od lżejszej formuły kremów, dzięki którym włosy nie będą oklapnięte, przez łatwiejsze domycie włosów, aż po bezproblemową aplikację. To ona sprawia najwięcej problemów podczas olejowania.

Na czym to polega

Kremowanie włosów odbywa się dokładnie tak, jak olejowanie, ale dzięki konsystencji produktu proces przebiega sprawniej. Rzadki i tłusty olej potrafił narobić spustoszenia w łazience, krem jest bardziej zwarty, dlatego łatwiej się go nakłada.

Kolejną zaletą kremowania włosów jest to, że nie musisz kupować do tego kolejnego produktu. Wystarczy przejrzeć zawartość swoich szafek i kosmetyczek. Potrzebny będzie krem do rąk, balsam lub krem do ciała o naturalnym składzie. Wybieraj te z zawartością olejów, wosku pszczelego, maseł, gliceryny i witamin

Suche lub lekko wilgotne włosy podziel na pasma i posmaruj równomiernie kremem. Odczekaj minimum 30 minut, możesz zostawić produkt na całą noc. Dla lepszego efektu zaleca się zawinięcie głowy w ciepły ręcznik. To otworzy łuski włosa i dzięki temu będą lepiej wchłaniały składniki odżywcze. Po tym czasie umyj włosy delikatnym szamponem.

Jeśli zauważysz, że włosy po jakimś czasie staja się przeciążone, zwiększ odstęp między kremowaniem.

Zobacz także:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy