Reklama

Zatrzymaj każdy włos

Jeśli wypadają ci włosy, może to oznaczać, że potrzebujesz wsparcia – odpowiednich mikroelementów. Ważne jest także to, jak dbasz o włosy.

Szampony i odżywki

Gdy zauważysz, że podczas czesania zostaje na szczotce czy grzebyku zbyt dużo włosów, zmień swój zwykły zestaw do pielęgnacji na specjalny. 

Wybierz szampon zapobiegający wypadaniu i pobudzający wzrost włosów. Powinien być delikatny. Nie zapominaj o odżywce. Nakładaj ją na trzy minuty po każdym myciu.

Suplementy diety

Na kondycję włosów duży wpływ ma dieta. Jeśli brakuje witamin i mikroelementów - wypadają. Dlatego warto zażywać suplementy diety, które uzupełnią niedobory biotyny, żelaza, kwasu hialuronowego, kolagenu czy aminokwasów. 

Ampułki, spray

Raz na kilka miesięcy warto zastosować kurację, która nie tylko zapobiegnie wypadaniu włosów, ale także pobudzi ich wzrost. Możesz wybrać ampułki do wcierania w skórę głowy, spraye do stosowania na co dzień albo specjalne odżywki o bogatym składzie.

Reklama

Naturalna maseczka

Oliwa, cytryna i żółtko. Maseczka z naturalnych składników zapobiegnie wypadaniu włosów i pobudzi ich wzrost. Możesz ją robić dwa razy w tygodniu.

Wymieszaj pięć łyżek oliwy, sok z połowy cytryny i żółtko. Płyn wmasuj w skórę głowy. Następne owiń głowę folią spożywczą (albo nałóż specjalny foliowy czepek - często są dodawane do odżywek) i grubym ręcznikiem. Pozostaw maseczkę na pół godziny lub dłużej. Umyj włosy delikatnym szamponem. 

Zobacz także:


Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: włosy | wypadające włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy