Zdrowe kąpiele - SPA siarczkowe

Siarka jest uważana za minerał leczniczy. Działa na skórę przeciwbakteryjnie, wysusza ją, działa też jako antyoksydant, czyli odmładzająco.

Kąpiele siarczkowe są stosowane leczniczo w większości sanatoriów
Kąpiele siarczkowe są stosowane leczniczo w większości sanatoriów© Panthermedia
Kąpiele siarczkowe są stosowane leczniczo w większości sanatoriów
&nbsp:© Panthermedia

Solanki siarczkowe pochodzą z naturalnych źródeł, a najsilniejsze wody (3,3 proc.) znajdują się w okolicach Solca- Zdroju. Butelki z solanką siarczkową np. Buskie SPA siarczkowe w postaci emulsji można nabyć w aptekach i wybranych drogeriach. Warto o nie spytać, by sprawić sobie leczniczą kąpiel w zaciszu domowym.

Jak działa solanka?

Wyraźnie wygładza, oczyszcza i nawilża skórę, Niweluje zmęczenie, zmniejsza ociężałość nóg. Poza tym stosowana miejscowo na skórę ułatwia przenikanie innych substancji, w tym leków i kosmetyków. Dlatego nie bójmy się preparatów z siarką. Są dostępne w większości uzdrowisk, jako uzupełnienie kuracji po turnusie. Bo kąpiele siarczkowe są stosowane leczniczo w większości sanatoriów. Silnie stężone solanki są polecane w leczeniu chorób skóry, chorób reumatycznych, odtruwają też organizm. Preparaty, które są dostępne w drogeriach do domowego stosowania, nie mają silnego stężenia.

Domowe SPA siarczkowe pięknie pachnie, doskonale rozprowadza się w wodzie, nadając skórze przyjemny, delikatny i świeży zapach. Po kąpieli z udziałem siarki nasza skóra stanie się gładka i delikatna. A wszystko dlatego, że siarka w kosmetykach wykazuje działanie keratoplastyczne, czyli usuwa nadmiernie zrogowaciałą skórę. Taką kąpiel można potraktować wiec jako formę pilingu. Pamiętajmy, że skóra po takiej kąpieli wymaga wklepania nawilżającego kremu, bo siarka wysusza naskórek. Poza tym większość kosmetyków po siarkowej kąpieli będzie się lepiej wchłaniała. Siarka wchodzi w skład skóry, paznokci i włosów. Jej brak uzupełnimy jedząc na przykład: jaja, sery, kiełki pszenicy, płatki owsiane, otręby pszenne, ciemne pieczywo, a także soję.

Rewia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas