Reklama

Reklama

Zielono mi!

Naprawdę niewiele trzeba, by wyczarować zielony zakątek i cieszyć się relaksem wśród kwiatów. Podpowiemy Ci, jak efektownie go urządzić i jakie rośliny wybrać.

Większość z nas wolałaby hodować kwiaty w ogrodzie, prawda? Jednak nawet mając do dyspozycji niewielką powierzchnię balkonu, można zmienić go w kwitnącą oazę. 

Ważne są strony świata. 

Różnorodność kwiatów przeznaczonych na tarasy i balkony jest ogromna. Można się zatracić w palecie kolorów oraz form.

Chcesz, by Twój balkon lub loggia tonęły w zieleni - dobierz odpowiednią roślinność

Istotne jest stanowisko, czyli to, jak nasłoneczniony jest balkon. Nie każdy kwiat będzie dobrze rósł w pełnym, południowym słońcu, a innym roślinom może doskwierać brak światła na północnej stronie budynku. Przy ogrodniczych zakupach kieruj się więc nie tylko urodą roślin, ale przede wszystkim zawartymi na etykiecie informacjami o tym, jak mocnej ekspozycji na słońce wymaga dany kwiat lub krzew. Unikniesz ogrodniczych porażek. 

Reklama

Liczy się kierunek

Jesteś szczęśliwą posiadaczką tarasu lub loggi od strony wschodu albo zachodu? Właściwie nie obowiązują Cię żadne ograniczenia - to lokalizacje idealne. Jest jasno, ale roślinom nie grozi południowy skwar. Co więcej, także te, które lubią cień, dobrze rosną w miejscach skierowanych na wschód lub zachód. 

Uwaga, jeżeli balkon usytuowany jest wysoko i wciąż na nim wieje, zrezygnuj z roślin zwisających oraz takich o delikatnych pędach - wiatr je połamie.

Odpowiednie kolory i styl 

Twój balkon jest duży, masz przestronną loggię? Możesz pozwolić sobie na posadzenie kwiatów we wszystkich kolorach tęczy. Na małej powierzchni lepiej będą prezentować się rośliny w jednej gamie, ostatecznie w dwóch różnych barwach. Marzy ci się romantyczny zakątek? Postaw na inspirowane naturą i folkowym klimatem rustykalne dodatki. Gliniane lub ceramiczne naczynia, surowe drewniane skrzynki czy wiklinowe koszyki zamiast plastikowych doniczek - to jest hit tej wiosny! Nie są drogie, a prezentują się bardzo efektownie i tworzą nastrój. 

Zobacz także: 

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: ogród | balkon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy