Reklama

Reklama

Zioła na mocne i lśniące włosy

Wzmacniając ziołami kosmyki od wewnątrz, zawsze obserwuj swój organizm. Jeśli przyjmujesz regularnie leki, skonsultuj picie ziół z lekarzem.

Nasza czupryna nieustannie potrzebuje skutecznej pielęgnacji. Owszem, możesz kupić gotowe ampułki lub wzmocnić je specjalnymi zabiegami u fryzjera, ale w domu też poprawisz ich kondycję. Jak? Regularnie, przez okres 2-3 dni, stosując zioła, które zmniejszą ich wypadanie, a zwiększą porost. Ale nie wystarczy stosować ziół od zewnątrz. Trzeba je też pić, by wzmocnić organizm od wewnątrz. Spróbuj, tylko bądź konsekwentna.

Wcierki, płukanki i maceraty olejowe

Najprostszą metodą jest przygotowanie naparu do płukania: 2 łyżki ziela zalej 3 szklankami wody, doprowadź do wrzenia i gotuj ok. 5 minut. Przecedź i wypłucz włosy. W ten sposób postępujesz z większością ziół.

Reklama

W przypadku łopianu zalewasz jego rozdrobniony korzeń. Jeśli chcesz przygotować tonik czy też wcierkę, najpierw musisz zrobić napar z ziół, a następnie zmieszać wystudzony odwar z 40 proc. wódką w równych proporcjach. Taki preparat wcieraj w skórę głowy i nie spłukuj.

Wykonanie maceratu olejowego jest już bardziej czasochłonne, ale równie proste jak pozostałe metody. Możesz go przygotować np. z tataraku. 1/2 szklanki suszu zalej olejem podgrzanym do ok. 60 st. C. Taką mieszaninę odstaw na 2 tygodnie w jasne miejsce. Po tym czasie przefiltruj olej i przechowuj w ciemnym miejscu.

Miksturę wcieraj we włosy przed myciem. Nakryj folią i wytrzymaj ok. 30-60 min. Umyj włosy. Oprócz tego regularnie pij nasze ziółka 2 razy dziennie.

Skrzyp polny

Dzięki krzemionce, która jest głównym związkiem tego zioła, skrzyp jest polecany do włosów zniszczonych i wypadających.

Pokrzywa

Wzmacnia cebulki włosowe i pobudza krążenie. Pomaga w leczeniu łupieżu i przetłuszczaniu się skóry głowy.

Kłącze tataraku

Poprawia ukrwienie skóry głowy i zapobiega łupieżowi. Dzięki niemu włosy stają się puszyste i miękkie.

Łopian

Ekstrakt z niego to lekarstwo na wszelkie problemy z włosami i skórą głowy. Zapobiega ich wypadaniu i łupieżowi.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy