Zioła w walce ze słabymi i cienkimi włosami. Czy warto stosować hennę na siwe włosy?

Siwienie włosów to naturalny proces, który dla wielu osób może być niemałym problemem. Włosy nie tylko zmieniają swoją barwę, ale także tracą swój blask, przerzedzają się i robią się cieńsze. Często tradycyjne farby do włosów dodatkowo niszczą już i tak osłabione kosmyki. Czy henna to rozwiązanie, które pozwoli ci na zachowanie włosów w dobrym zdrowiu i ładnej barwie?

Czy henna skutecznie pokryje siwe włosy?
Czy henna skutecznie pokryje siwe włosy?123RF/PICSEL

Henna to w pełni naturalny produkt, który składa się ze sproszkowanych suszonych liści i pędów rośliny Lawsonia inermis. Często spotykamy się z farbowaniem rzęs oraz brwi za jej pomocą. Stosuje się ją także do naturalnych tatuażów. Henna jest produktem bezpiecznym, który bardzo rzadko jest przyczyną alergii lub podrażnień. Często jej skład jest także wzbogacony o zioła ajurwedyjskie. Ich dodatek wspiera zdrowie skóry głowy oraz włosów.

Jaki wpływ na włosy ma henna?

Henna na siwe włosy — opinie

Henna pomimo szeregu zalet ma także swoje wady. Pierwsze próby koloryzacji za jej pomocą mogą skończyć się tragicznie. Farbowanie cienkich i siwych włosów może często kończyć się zielonym kolorem włosów. Z tego powodu warto proces przeprowadzić w dwóch etapach.

Domowa koloryzacja włosów henną jest czasochłonna, ale skuteczna
Domowa koloryzacja włosów henną jest czasochłonna, ale skuteczna123RF/PICSEL

Henna jako kosmetyk naturalny daje bardziej delikatny efekt. Działa także wolniej. Koloryzacja może potrwać nawet kilka godzin, a efekt może utrzymywać się krócej niż w przypadku chemicznego odpowiednika.

Henna najlepiej będzie działać na włosach, które mają dopiero pojedyncze siwe pasma. Odrosty pofarbowane henną podczas odrastania nie będą się mocno rzucać w oczy i pozwolą ci uzyskać naturalny wygląd.

Farbowanie dwuetapowe — jak stosować hennę do włosów?

Dwuetapowe farbowanie włosów może wydawać się trudne i zbędne. Jest to jednak konieczny zabieg, jeśli chcemy skutecznie pokryć siwe włosy. Kiedy samodzielnie farbujemy włosy, musimy pamiętać, że wiele rodzajów henny może sprawić, że w końcowym efekcie pasma będą zielone lub sinoniebieskie. Z tego powodu, w pierwszym etapie farbowania warto postawić na hennę naturalną z amlą. Dzięki temu stworzysz bazę o brązowym kolorze, która będzie dobrym punktem wyjścia do dalszego procesu. Uzyskany kolor może być ciemniejszy oraz lekko przygaszony od twojego naturalnego.

Drugi etap farbowania pozwoli ci na uzyskanie pożądanej przez ciebie barwy. Możesz puścić wodze fantazji i wybrać odcień, który ci się najbardziej podoba. Ponowny proces koloryzacji pogłębi barwę pasm oraz doda im blasku. Ciemny kolor uzyskasz dzięki mieszankom henny z indygo lub katam.

Zobacz także:

Ewa Minge o raku: "Z dziesięciu osób przeżyłam tylko ja". "Zdanowicz pomiędzy wersami"INTERIA.PL