Reklama

Zmora kobiet nie tylko po 50. Jak ukryć zmarszczki pod oczami

Zmarszczki pod oczami są czasami efektem ubocznym ekspresyjnej mimiki. Często dziedziczymy je również w genach lub pojawiają się jako efekt niewłaściwej pielęgnacji cery. Niezależnie od powodów ich powstawania zdarza się, że chcemy je zamaskować. Jakie są zatem najlepsze sposoby na ukrycie zmarszczek pod oczami?

Zmarszczki pod oczami w dzisiejszych czasach nie są już na szczęście powodem do wstydu. Branża beauty idzie z duchem czasu, a w trendach coraz częściej króluje naturalny wygląd. Zdarza się jednak, że wynik ekspresyjnej mimiki, jakim są zmarszczki pod oczami, wolimy ukryć. Skąd biorą się zmarszczki pod oczami i jak skutecznie je ukryć?

Jak powstają zmarszczki pod oczami?

Zacznijmy od początku. Pierwsze zmarszczki pod oczami są trudne do zauważenia, a ich pojawienie się jest często bagatelizowane. Jest to błąd, ponieważ na tym etapie można zatrzymać pogłębianie się bruzd. Skąd jednak pod naszymi oczami pierwsze oznaki starzenia się skóry?

Reklama

Na pogarszanie kondycji skóry pod oczami ogromny wpływ mają następujące czynniki:

 •  spędzanie zbyt dużej ilości czasu przed ekranem komputera,
 •  stres,
 •  niedostateczna ilość snu,
 •  zmęczenie
 •  niewłaściwy sposób odżywiania,
 •  przebywanie w źle oświetlonych pomieszczeniach,
 •  nieodpowiednio dobrane kosmetyki.

Kondycja skóry pod oczami ma bezpośredni wpływ na tendencję do powstawania zmarszczek. Skóra wokół oczu pozbawiona jest tłuszczu, ma około pół milimetra grubości i bardzo cienkie włókna kolagenowe, które ją tworzą. To sprawia, że pierwsze zmarszczki pod oczami pojawiają się już około 25. roku życia. Oznacza to, że w tym obszarze wystąpił ubytek elastyny i kolagenu, co z kolei sygnalizuje początek procesów starzenia się skóry.

Warto zatem wiedzieć, co sprzyja utracie kolagenu, który w końcu chroni naszą skórę przed zmniejszaniem jej elastyczności. To czynników negatywnie wpływających na kolagen, zalicza się m.in. odwodnienie skóry, niedokładny demakijaż cery, palenie tytoniu, nadmierny stres i niedostateczną ilość snu. 

Oto największa zmora kobiet po 50-tce. Jak ukryć "pelikany"? 

Zmarszczki pod oczami: Jak im zapobiec?

W walce ze zmarszczkami najskuteczniejsza jest prewencja. Warto zapobiegać im w momencie, kiedy skóra pod naszymi oczami jest wciąż elastyczna. Aby zniwelować pierwsze oznaki starzenia się skóry warto zacząć od podstaw takich, jak:

 • stosowanie kremu z filtrem
 • noszenie okularów przeciwsłonecznych w pogodne dni
 • unikanie mrużenia oczu
 • dbanie o odpowiednią ilość snu
 • picie przynajmniej 1,5 litra wody dziennie
 • wklepywanie kremów nawilżających
 • delikatny demakijaż oczu

Zobacz także: Jak pielęgnować cerę dojrzałą?

Zmarszczki pod oczami: Jak je ukryć makijażem?

Jeśli jednak chcemy zadziałać szybko i załatwić problem zmarszczek pod oczami makijażem, musimy pamiętać o kilku zasadach. Najważniejszą z nich jest przede wszystkim niestosowanie zbyt dużej ilości kolorowych kosmetyków i nienakładanie wielu warstw na skórę. W przypadku maskowania zmarszczek warto sięgnąć po korektor pod oczy o lekkiej konsystencji, podobnie będzie z podkładem. Powinno się go aplikować gąbką lub pędzlem i delikatnie wklepywać pod oczy.

Unikajmy również nakładania cieni na dolną powiekę - mogą one przyciągnąć uwagę do zmarszczek, które się tam pojawiają.

Czytaj również: Makijaż, który odejmie ci lat. Oto kilka porad

Zmarszczki pod oczami: Domowe maseczki

Skutecznym sposobem w walce z istniejącymi zmarszczkami w okolicy oczu mogą okazać się maseczki, które spokojnie przygotujemy w domu. Do takich dobroczynnych zabiegów pielęgnacyjnych można zaliczyć m.in. okład z jogurtu naturalnego, witaminy C i żelu aloesowego.

W celu przygotowania takiej domowej maseczki potrzebujemy cztery łyżeczki jogurtu naturalnego, dwie łyżeczki witaminy C w płynie do twarzy oraz jedną łyżeczkę żelu aloesowego. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać i nałożyć na około 10 minut na skórę wokół oczu. Po takim zabiegu uzyskamy dogłębne nawilżenie, odświeżenie skóry i widoczną, szybką redukcję zmarszczek.

Zobacz także: Zmarszczki na dekolcie: Domowe sposoby na ich redukcję

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy