Reklama

Reklama

Jak uprzedzić kryzys w związku

To może się zdarzyć każdej parze: rosnąca fala nieporozumień, spory i kłótnie, wrażenie, że miłość umarła. Konflikt rodzi następny i pozostaje już tylko pytanie: czy już nadeszła pora, aby się rozstać?

Czy istnieje sposób, by takich sytuacji dało się uniknąć?

To zależy od nas

Według sond internetowych, 25 proc. kobiet uważa, że kryzysu można uniknąć. Pozostałe 75 proc. sądzi, że nic nie da się zrobić, bo "albo ludzie się kochają, albo nie". Panowie mają na ten temat podobne zdanie. A przecież wszystko zależy od nas.

Trzeba rozmawiać

Mówienie o swoich uczuciach cementuje związek. Jeśli coś ci się nie podoba, powiedz: "Kiedy to zrobiłeś, czułam się źle. Było mi smutno i przykro" - dzięki temu twój partner będzie mógł cię zrozumieć. Jeśli zamiast tego powiesz: "Jak mogłeś tak postąpić? Jesteś okropny!" - otwierasz drogę do konfliktu.

Reklama

Codzienny dotyk

Według psychologów, codzienne dotykanie się, głaskanie, patrzenie na siebie w miły sposób daje prawie stuprocentową gwarancję stabilizacji uczuciowej w związku i osłabia konflikty. Dlatego nie żałujcie sobie pocałunków i przytulania, także przy dzieciach, bo one bardzo lubią, gdy ich rodzice są dla siebie czuli. I oczywiście dbajcie o udane życie erotyczne.

Jeśli będziecie kilka razy w tygodniu wyganiać nudę z sypialni, istnieje ogromna szansa, że kryzys ominie was szerokim łukiem.

Życie na gorąco 8/2011

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy