7 sposobów na zapachy w lodówce

To ważna sprawa zwłaszcza wtedy, gdy jest pełna zapasów, które ułatwiają przetrwanie izolacji i walkę z koronawirusem. Oto triki, które Ci pomogą.

article cover
123RF/PICSEL

7 sposobów na zapachy w lodówce

Pochłaniacze   

Mają filtr węglowy lub żel z naturalnymi składnikami, np.  algami (od 6 zł). Wymienia się je np. co 3 miesiące, gdy zawartość wyparuje. Niektóre oczyszczają też  powietrze i redukują zarazki. Mogą być zasilane przez baterie oraz mają wskaźniki stanu naładowania i kiedy wymienić wkład (np. co pół roku).

Pamiętaj!
Najpierw umyj uszczelki, miejsca pod zamrażalnikiem i za szufladami na owoce. Gdy lodówka ma pojemnik na wodę, opróżnij go. Zwróć też uwagę na otwór  odpływowy, wyjmij plastikową zatyczkę i ją oczyść.

Źródło: Na żywo
Żwirek dla kota 

Możesz wykorzystać go w lodówce,  ale tylko taki o neutralnym  zapachu, bo perfumowany zmienia smak produktów.
Boraks 

Pochodzi ze złóż mineralnych, ma formę bezbarwnych kryształów (dostaniesz go  w aptece, sklepie chemicznym, internecie, supermarkecie). Wysyp go na miseczkę lub od razu  na półkę i odczekaj kilka godzin
Węgiel lub brykiet 

Absorbują szkodliwe substancje. Rozdrobnij je (rozgnieć kilka tabletek, kostek lub kup w saszetce), nasyp na spodek lub włóż do cienkiego, „oddychającego” woreczka. Środek będzie działał przez miesiąc.
+3
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas