No już! Odsłoń stopy na lato

Zwróć na nie uwagę zwłaszcza teraz, gdy zrobiło się już ciepło. Jeśli będziesz o nie dbać i zafundujesz im zabiegi odnowy, będą wyglądały ładnie i zdrowo.

No już! Odsłoń stopy na lato

Obrzęki przy kostkach zmniejszy kąpiel z dodatkiem łyżki jagód jałowca i dwóch łyżek lawendy. Zalej je litrem wrzątku, odstaw na dziesięć minut i uzupełnij chłodną wodą. 

Możesz też zrobić orzeźwiający i łagodzący środek antyseptyczny. Rozcieńcz dziesięć mililitrów wyciągu z jałowca w pięciu litrach wody o temperaturze od 37 do 40°C i wymocz stopy przez około 15 minut. 

Źródło: Na żywo
Wybierz zabiegi, które wygładzają i regenerują. Jeśli masz twarde pięty (lub inne części stóp), użyj elektrycznego pilnika. Stosuj go na sucho. 

Najlepsze są te z wymiennymi rolkami i przynajmniej dwoma stopniami ziarnistości. Chociaż coraz więcej modeli stosuje się też na mokro, najlepiej robić to wtedy, gdy nogi już wyschną po kąpieli. Inaczej rozpulchniony naskórek szybciej się ściera i zwiększa się ryzyko podrażnienia. 

Zaopatrz się również w skarpetki nasączone aktywnymi substancjami (kwasami owocowymi, mocznikiem, aloesem). 

Rozłóż je i odetnij nożyczkami zaznaczoną część folii. Nałóż na stopy, owiń końcówki wokół kostek. Usuń zabezpieczenia i częścią z przylepcem przyłóż do skóry, aby dobrze do niej przylegały. 

Delikatnie rozmasuj. Dzięki temu substancje równo się rozprowadzą). Po 60 minutach zdejmij, zmyj ciepłą wodą i wytrzyj. 

Pierwszy efekt złuszczenia i nawilżenia pojawi się po siedmiu dniach, a cały proces kończy się po dwóch lub trzech tygodniach, w zależności od stanu naskórka.
Zmiękczaj i usuwaj zrogowacenia. Pamiętaj, by nawilżać, złuszczać i chronić pięty.  Raz w tygodniu ścieraj martwy naskórek i stwardnienia za pomocą gruboziarnistego peelingu, a potem zetrzyj tarką mineralną na sucho, aby je wygładzić. 

Gdy nie możesz sobie poradzić z pękającymi piętami, używaj tak zwanego kremu naprawczego albo specjalnych, miękkich napiętek, które chronią skórę lub są nasączone złuszczającymi kwasami. Naskórek zacznie schodzić, kiedy minie od trzech do pięciu dni po zabiegu.

Aby utrzymać efekt, wcieraj po każdym myciu maść z witaminą A albo silnie nawilżający i wygładzający preparat z wysokim stężeniem mocznika. Powinien mieć od 15 do 30 procent.
Latem postaw na odświeżające kąpiele. Wykorzystaj do nich aktywne dodatki. Zmiękczają, ułatwiają pedicure, zapobiegają poceniu się i obrzękom. Odprężają i działają antyseptycznie. 

Wsyp garść sody oczyszczonej do miski z ciepłą wodą. Zanurz w niej nogi na dziesięć minut. Wytrzyj i osusz. 

Jeżeli chcesz zmniejszyć potliwość, zalej cztery łyżki szałwii lub tymianku litrem wrzątku i przykryj. Po 15 minutach odcedź i dolej do miski z ciepłą wodą. 

Gdy masz odciski, modzele i nagniotki, przez 15-20 minut mocz stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem naparu ze skrzypu, rumianku. Wystarczy łyżka ziół na szklankę wrzątku lub soli ciechocińskiej. Zmiękczony naskórek zetrzyj pumeksem. 

Skóra na stopach jest podrażniona? Mocz je w naparze z rozmarynu. Rób również kąpiele z łyżką lawendowej soli, szklanką  łyżek zaparzonej mięty i soku z cytryny.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas