Reklama

Reklama

Jak ją bezpiecznie usunąć?

Nadmiar woskowiny to częsta przyczyna uciążliwych szumów usznych. Gdy nie usuwamy jej regularnie, możemy też gorzej słyszeć. Oto kilka metod bezpiecznego czyszczenia uszu.

Woda i palce

Zwilż mały palec ciepłą wodą, włóż go do uszu i pokręć nim w lewo i w prawo. Następnie przechyl głowę, najpierw w jedną, potem drugą stronę, energicznie potrząsając palcem w uchu. To samo powtórz na drugie ucho.

Oliwa z oliwek

Kup w aptece pipetę, zakraplacz (ok. 2 zł). Nabierz do niej niewielką ilość oliwy z oliwek. Przechyl głowę i do ucha na górze zaaplikuj 2-3 krople - wytrzymaj minutę. Następnie przechyl głowę w drugą stronę. Spowoduje to wyciek płynu i rozpuszczonej woskowiny z przewodu słuchowego. Delikatnie osusz zewnętrzną część ucha chusteczką. Powtórz zabieg dla drugiego ucha.

Reklama

Solanka

Rozpuść łyżeczkę soli w 1/2 szklanki przegotowanej wystudzonej wody. Wymieszaj. Zanurz w roztworze gazik. Przechyl głowę i do ucha na górze wyciśnij z gazika kilka kropli. Odczekaj kilka minut, cały czas trzymając ucho w górze. Następnie przechyl głowę na drugą stronę, aby płyn z rozpuszczonym woskiem wyciekł z ucha. Osusz małżowinę.

Preparaty z apteki

Możesz też sięgnąć po preparaty z apteki (np. AkusTone, Remo-wax, Fonix, ok. 20 zł). Uwaga! Do czyszczenia uszu nie używaj patyczków higienicznych. One tylko głębiej wbijają woskowinę. Służą tylko do czyszczenia zakamarków m a ł ż o w i n y usznej.

Zobacz również:

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje