Reklama

Jak zbić wysoką gorączkę?

Kiedy temperatura twojego ciała niebezpiecznie się podwyższa, nie musisz od razu łykać tabletek - możesz pomóc sobie sama.

Choć gorączka jest pozytywnym objawem, bo oznacza, że organizm sam chce walczyć z atakującymi go wirusami, to gdy u dorosłego człowieka sięga powyżej 39°C, zaczyna być niebezpieczna dla układu krążenia, może też doprowadzić do odwodnienia, jeśli towarzyszą jej poty.

Ale aby ją zbić, wcale nie trzeba od razu sięgać po tabletki przeciwgorączkowe, które mogą mieć różne efekty uboczne. Istnieją skuteczne domowe sposoby na obniżenie temperatury.

Pomogą ci "kwaśne skarpetki" i surowe ziemniaki!

Poza oczywistymi metodami, jak picie mleka z czosnkiem i miodem czy zimne kompresy na głowę i nogi, możesz do walki z wysoką temperaturą wykorzystać surowego ziemniaka.

Reklama

Pokrój go na plasterki i przyłóż do czoła na kwadrans. Sięgnij też po ocet. Do przegotowanej wody o temperaturze ciała dodaj octu winnego albo spirytusowego w proporcji: 1 łyżka octu na litr wody.

W płynie zamocz długie wełniane skarpetki, wyciśnij je lekko, załóż na nogi i owiń ręcznikiem. Skarpetki pozostaw na 12-15 minut. Temperatura powinna spaść w ciągu godziny.

Zobacz również:


Twoje Imperium
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy