Reklama

Sezon na odtrucie

​Czujesz się ociężała, senna i zmęczona, boli cię głowa, twoje paznokcie łatwo się łamią, a włosy są matowe?

​Czujesz się ociężała, senna i zmęczona, boli cię głowa, twoje paznokcie łatwo się łamią, a włosy są matowe?

 Liczyłaś na to, że po urlopie to się zmieni, a tu nic? Pozbądź się toksyn, a twoja skóra nabierze ładnego, zdrowego wyglądu. Poczujesz się, jakby ktoś napełnił cię nową energią.

Skąd u ciebie te toksyny?

 Wdychasz je z powietrzem i zjadasz w posiłkach. Ale to nie wszystko. Twój organizm sam produkuje toksyny. Są to produkty przemiany materii, których nie udało mu się wydalić. Gdy nie nadąża z samooczyszczeniem, trzeba mu pomóc i zastosować detoksykację.

Zawsze, gdy zmienia się pora roku, warto zrobić kurację oczyszczającą. To na pewno poprawi twoje samopoczucie. A teraz, po lecie, detoks będzie najprzyjemniejszy, bo masz mnóstwo owoców i warzyw do wykorzystania.

Reklama

Jest kilka znanych metod oczyszczania, ale właśnie diety owocowo-warzywne polecamy. Są najłagodniejsze a skuteczne. Powinny trwać ok. 14-21 dni. Na posiłki zjada się surowe lub gotowane warzywa i pije duże ilości świeżych soków warzywno-owocowych.

Rośliny dostarczają antyoksydantów, które unieszkodliwiają wolne rodniki, będące przyczyną wielu chorób. Znikną też obrzęki, poprawi się odporność i zmniejszą reakcje alergiczne.

Dieta ma jeszcze jedną zaletę - pomaga zrzucić nadwagę. Schudniesz 2-3 kilogramy i przyspieszysz metabolizm. A to dobry wstęp do dłuższej diety odchudzającej.

Jak się chronić przed toksynami?

1. Zwiększ aktywność fizyczną: biegaj, tańcz, jeździj na rowerze - a potem weź prysznic.

2. Unikaj wysoko przetworzonej żywności, zwłaszcza fast foodów i słodkich napojów gazowanych.

3. Jedz czosnek, cebulę, kiełki, zielone liściaste warzywa, owoce. Pij dużo wody i herbat ziołowych, np. z czystka.

4. Zrezygnuj z tytoniu, picia alkoholu, ogranicz przyjmowanie leków.

Twoje Imperium

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy