Reklama

Reklama

Sposoby na chory pęcherz

O tym, że niedomaga, świadczy nieprawidłowy kolor moczu, dreszcze, bóle głowy i nudności. Zanim wybierzesz się do lekarza, spróbuj sama złagodzić te objawy.

Rób nasiadówki

Nalej 2-3 szklanki płynu do miski albo dużego garnka, a następnie przez 10 minut kucaj albo usiądź nad nim. Parujący napar z szałwii albo rumianku ma działanie przeciwbakteryjne i odkażające, szybko złagodzi ból i wspomoże leczenie.

Jedz miody ziołowe

 Łyżka miodu pokrzywowego, rumiankowego lub brzozowego dziennie pomoże ci szybko uporać się z infekcją. Miód to naturalny antybiotyk, wzmocniony wyciągami z ziół zadziała szybciej i skuteczniej.

Pij soki z żurawiny lub czarnej porzeczki

Wypijaj 3 szklanki soku dziennie. Żurawina i czarna porzeczka działają moczopędnie, dzięki czemu łatwiej oczyścić nerki. Owoce te dostarczają też witaminy C. Uszczelnia ona naczynia krwionośne, zapobiegając rozprzestrzenianiu się choroby. Witamina C utrudnia
bakteriom przywieranie do błon śluzowych pęcherza, dzięki czemu łatwiej je stamtąd usunąć. Możesz jeść je świeże, jeśli akurat jest na nie sezon albo mrożone i przetwarzane w konfiturach, zawierających co najmniej 80 procent owoców.

Reklama

Olej lniany

 Łyżka dziennie przyspieszy leczenie - działa bowiem osłonowo na błonę śluzową, utrudniając bakteriom przyleganie do ścianek narządu. Olej lniany możesz też dodawać do różnych potraw, np. zup, sałatek lub mieszać z twarogiem albo po prostu rozprowadzać kilka kropli na chlebie zamiast masła.


Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy